Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Hatay'da Paskalya Bayramı kutlandı

Hatay'da Paskalya Bayramı kutlandı

Hatay'da Paskalya Bayramı kutlandı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2357 Beğen : 0

Hristiyanların kutsal bayramı Paskalya, Hatay'da kutlandı.Hatay'da Paskalya Bayramı nedeniyle Ortodoks Kilisesi'nde ayin yapıldı.

Ayini Ortodoks Kilisesi ruhani liderlerinden Jan Dellüler, Dimitri Doğum ve Antakya Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil yönetti. Ayinde, İncil'den bölümler okunup dua edildi, dilek tutulup mum yakıldı, ilahi okundu.

Dellüler, yaptığı konuşmada, Paskalya Bayramı'nda Suriye 'de kaçırılan din adamlarından haber alınamamasından dolayı üzgün olduklarını söyledi.

Bundan dolayı bayramı buruk kutladıklarını dile getiren Dellüler, şunları kaydetti:

"Metropolitlerimiz Pavlus Yazıcı ve Yuhanna İbrahim esaret altında. Birileri tanrının verdiği yaşam hakkını gasp etmiş. Hiç kimse tanrının verdiği yaşam özgürlüğünü ipotek altına almaya yetkili değildir. Onun için bu diriliş gününde onların da esaretten kurtulmaları için dua ettik."

Dimitri Doğum da buruk bir bayram geçirdiklerini ifade ederek, ayini gerçekleştirdiklerini ancak geleneksel paskalya kahvaltısını ve resmi bayramlaşma törenini bu yıl için kaldırdıklarını belirtti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler