Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Filipinler'de Episkoposlar Toplu İnfazları Kınadı

Filipinler'de Episkoposlar Toplu İnfazları Kınadı

Filipinler'de Episkoposlar Toplu İnfazları Kınadı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1344 Beğen : 0

Katolik Episkoposlar, Filipinler’deki uyuşturucu kaçakçılarının toplu infazını kınadı. Filipin Devlet başkanı Rodrigo Duterte tarafından başlatılan toplu idam kararını, yerel halkın bu tür toplu ölümlere sessiz kalmaması için çağrısında bulundular.

Filipinli Katolik Episkoposlar, uyuşturucu kaçakçılarına karşı Filipin Devlet başkanı Rodrigo Duterte tarafından başlatılan toplu idam kararını kınayıp, yerel halkın bu tür toplu ölümlere sessiz kalmaması için çağrıda bulundular.

Katolik Episkoposlar, ‘‘Bir insanın ölümüne göz yummak, işlenen cinayete ortak olmaktan farksızdır’’ açıklamasını yaparak Papa Françesko’nun Uluslararası Ceza Mahkemesi aracılığı ile infazların durdurulması adına bir soruşturma açmasını talep ettiler. Katolik din adamları, Filipin’de birçok insanın uyuşturucu kaçakçılığı yaptığına dair, doğruluğu araştırılmadan öldürüldüğünü ifade ettiler.

Daha önce Filipin hükümeti, infaz kararı verilen kişilerin dosyalarının tekrar gözden geçirileceğini duyurmuş, fakat Cumhurbaşkanı Rodrigo Duterte yapılan tüm açıklamaları göz ardı ederek uyuşturucu kullanıcılarına ve satıcılarına karşı olan mücadeleyi bırakmayacağını vurgulamıştı.

Birleşmiş Milletlerin elindeki bilgilere göre; 30 Haziran 2016 tarihinde Duterte’nin iktidara gelmesinden sonra uyuşturucu satıcıları oldukları iddia edilen 6 bin kişinin öldürüldüğünü açıkladıYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler