Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Fener Rum Patrikhanesi Ukrayna'daki şubesini açmayı planlıyor. Kiev'le yakınlaşıyor mu?

Fener Rum Patrikhanesi Ukrayna'daki şubesini açmayı planlıyor. Kiev'le yakınlaşıyor mu?

Fener Rum Patrikhanesi Ukrayna'daki şubesini açmayı planlıyor. Kiev'le yakınlaşıyor mu?
Yazan : Mevlüt Galanis Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 935 Beğen : 2

Bugün bir Ukraynalı Ortodoks haber sitesinde yayınlanan habere göre Fener Rum Patrikhanesi, Ukrayna'daki Kiev ve galiba Lviv şehirlerinde şubeleri açmak istiyor. Haber sitesinin kaynakları, böyle bir kararın Ruhsal Meclisi'nin (Sinod) yakın toplantılarında verileceğini belirtti.

Haberde yazıldığı gibi bazı uzmanlar, bu adım atılacağı halde Fener Rum Patrikhanesi ve Moskova Patrikhanesi'yle arası ilişkilerinin çarpıcı biçimde kötüleşeceğini söyledi. Diğer Ortodoks Kiliseler temsilcilerinin Patrik Bartholomeos’a Ukrayna diyanet işlerine müdahale etmemesini tavsiye ettiği iddiası da ileriye sürülür.

Haberdeki iddialar gerçek olursa bu gibi karar Ukrayna Patrikhanesini tanımayan başlıca Rusya'yla ilişkilerini etkileyecek.Yazar Hakkında

  • Mevlüt Galanis

    Mevlüt Galanis

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler