Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Eski Papa tecavüz konusunda kendini savundu

Eski Papa tecavüz konusunda kendini savundu

Eski Papa tecavüz konusunda kendini savundu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2218 Beğen : 0

Eski Papa 16. Benedikt, Katolik Kilise'nin kurumlarında meydana gelen tecavüz olaylarına karşı tutumuna yapılan eleştirileri geri çevirerek, hiçbir zaman olayların örtbas edilmesi için çalışmadığını söyledi.

İtalyan gazetesi 'La Rebubblica'da bazı kısımları yayınlanan Papa'nın mektubunda kötü gücün inanç dünyasının içlerine kadar girdiği, bu yüzden Kilisenin acı çektiği ifade edildi. 16. Benedikt bu tür olayların bir daha meydana gelmemesi için ellerinden gelen herşeyin yapılması gerektiğini belirtti.

Eski Papa istifa ettiği Şubat ayından bu yana ilk defa kamuoyuna resmi açıklama ile ateist Piergiorgio Odifreddi'nin 2011'de yazdığı kitapta Katolik rahiplerin çocuklara tecavüzleriyle ilgili yapılan eleştirilere cevap verildi.

Şimdiki Papa Fransiskus da iki hafta önce aynı gazetede yayınlanan bir mektupla yine ünlü bir ateiste cevap vermişti. Vatikan sözcüsü Federico Lombardi, her iki Papa'nın da aynı konuyu ele almalarının bir rastlantı olduğunu bildirdi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler