Hıristiyan Haber

En şık erkek Papa Franciscus

En şık erkek Papa Franciscus
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1998 Beğen : 0

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Esquire dergisi tarafından yılın en şık erkeği seçildi.

New York'taki Moda Teknoloji Enstitüsü (FIT) Erkek Giyimi Bölümü'nden Doç. Dr. Mark-Evan Blackman, Esquire dergisine yaptığı açıklamada, "Papa Franciscus'un giyim tarzı, kafa yapısını yansıtıyor. Papa II. John Paul, gösterişli kırmızı ayakkabılarla gömülmüştü. Papa Franciscus, seçildikten sonra o kırmızı ayakkabıları giymeyeceğini açıkladığında kararının, yeni görevine yaklaşımını yansıttığını anlamıştım" dedi.

"Fairchild Erkek Giyimi Ansiklopedisi" yazarı Mary Lisa Gavenas, "Papa Franciscus, erkek giyiminin erkeğin karakterini yansıtması gerektiğini biliyor" ifadesini kullandı.

New York Üniversitesi Dini Araştırmalar Bölümü'nden Doç. Dr. Ann Pellegrini de seçtiği alçakgönüllü kıyafetlerin Papa'nın yoksullar için hem maddi hem de manevi endişelerini gösterdiğine işaret etti.

Papa XVI. Benediktus'un istifasının ardından geçen yıl 13 Mart'ta Katolik dünyasının yeni lideri seçilen 76 yaşındaki Arjantinli Jorge Mario Bergoglio, 13. yüzyılda Fransisken Tarikatı'nı kuran ve aziz ilan edilen Assisili Franciscus'tan esinlenerek papalık adını Franciscus olarak belirlemişti.

Tıpkı ismini aldığı Assisili Franciscus gibi dünya nimetlerine sırt çeviren, son derece basit ve sade bir yaşam sürmesi ile tanınan Papa, göz kamaştıran eski papaların kullandığı mücevherler, kürklü pelerinler yerine sade kıyafetler tercih ederek Vatikan'da büyük bir değişim başlatmıştı.

Papalık Sarayı'na taşınmak yerine alçakgönüllü bir apartman dairesinde kalmayı tercih ederek, internette sosyal paylaşım sitelerini aktif bir biçimde kullanarak, insanlarla birlikte fotoğraf çektirerek yakın tarihteki "en yaklaşılabilir Papa" olarak nitelenen Franciscus, Time dergisi tarafından da yılın kişisi seçilmişti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler