Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Dünyanın En Büyük Noel Sahnesi Kolombiya’da

Dünyanın En Büyük Noel Sahnesi Kolombiya’da

Dünyanın En Büyük Noel Sahnesi Kolombiya’da
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1721 Beğen : 0

Kolombiya’nın Bucaramanga şehrinde, İsa Mesih’in doğuş zamanının canlandırıldığı dünyanın en büyük noel sahnesi kuruldu. Yaklaşık 18 bin metrekare yani iki futbol sahası büyüklüğünde olan meydanda, 120 kişilik aktör ekibiyle Kutsal Kitap’tan 35 sahne canlandırılıyor.

Antik Yeruşalim’in giysilerini ve gündelik hayatı anlatan sahneler arasında, İsa Mesih’in doğum sahnesi, baş sahne olarak yer alıyor. Sahne yapılarının, dekor ve hayvan maketlerinin yapımı için yaklaşık 400 ton inşaat malzemesi kullanıldığı belirtiliyor.

Noel sahnelerinin kuruculardan biri olan Bofiana Rojas, “Noel sahnelerinin kurulum amacı, aileyle beraber kutlama yapmak. Barış, sevgi ve iyilik gibi değerleri hatırlamak ve korumak.” olduğunu söyledi. Projede onlarca ressam ve heykeltraş, yüzlerce hayvan maketlerinin gerçek boyutlarda yapmak için görev aldı. Noel sahnelerinin genç ziyaretçilerden biri “Bir rüya gerçek oldu, kendimi Yeruşalim’deymişim gibi hissettim.” diyerek duygularını paylaştı.

Söz konusu sahne, dünyada en büyük Noel Sahnesi ve günümüze dek yapılan en ‘Canlı’ Kutsal Kitap karakterlerini ve olayları anlatan canlandırma olarak, dört kategoride Guinness Rekorlar kitabı’na girdi.

(316news.org / AI)Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler