Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Çeçenistan’da kiliseye kanlı saldırı : 7 Ölü

Çeçenistan’da kiliseye kanlı saldırı : 7 Ölü

Çeçenistan’da kiliseye kanlı saldırı : 7 Ölü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1147 Beğen : 0

Güvenlik güçlerinden yapılan açıklamaya göre, 4 silahlı saldırgan Grozni şehir merkezinde bulunan Aziz Mihail Kilisesi’ni silahla bastı ve cemaati rehin almaya çalıştı.

TSİ 15.00 sularında meydana gelen olayda, şüpheli grubun kiliseye yaklaştığını fark eden polis, 4 saldırganı kilisenin dışında durdurmayı başardı.

Yetkililer olay sırasında kilisede ayin yapıldığını ve büyük can kaybının eşiğinden dönüldüğünü bildirdi.

Polisle saldırganlar arasında çıkan çatışmada iki polis ve bir sivil yaşamını yitirirken, 4 saldırgan ölü ele geçirildi.

10 dakika süren polis operasyonunu, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov bizzat yönetti.

Saldırganların amacının cemaati ele geçirmek olduğunu söyleyen Kadirov, saldırının batılı bir devletin emriyle yapıldığını iddia etti.

Saldırının önlenmesinden hemen sonra açıklama yapan Kadirov, “Kiliseye silahla gelen bu teröristlerin, batılı bir devletin siparişini yerine getirdiğini biliyoruz. Şimdi öldürdüğümüz teröristlerin kimliklerini tespit etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler