Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Burundi’de 3 rahibe öldürüldü

Burundi’de 3 rahibe öldürüldü

Burundi’de 3 rahibe öldürüldü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2174 Beğen : 0

Burundi hükümeti, dün başkent Bujumbura’da 3 İtalyan rahibenin öldürüldüğünü açıkladı. Yapılan açıklamada, ülke genelinde sosyal faaliyetleri takdirle karşılanan Katolik Kilisesi misyonerlerini hedef alan bu alçak saldırının öfke uyandırdığı ve kınandığı belirtildi. Açıklamada, Guido Maria Conforti Kilisesi mensuplarına ve ölen rahibelerin ailelerine başsağlığı dilendi.

Hükümet, polis ve adli makamlardan saldırının sorumlularının acilen bulunması ve ciddi şekilde cezalandırılması için elinden geleni yapmasını istedi.

Saldırının nedeni henüz bilinmiyor. Ülkede kasım 2011′de bir İtalyan yardım görevlisi ve bir Hırvat rahibe Burundi’nin kuzeyindeki Ngozi’de öldürülmüştü. Saldırıdan sonra iki genç tutuklanmış ve ömür boyu hapse mahkum edilmişti.

Burundi’de 3 rahibe öldürüldü

Burundi’de öldürülen 3 İtalyan rahibenin katil zanlısı yakalandı.

Polis sözcüsü Pierre Nkurukiye, şüphelinin rahibelerin görev yaptığı Guido Maria Conforti Kilisesi’nin bulunduğu başkent Bujumbura’nın Kamenge bölgesi sakini olduğunu belirtti.

Adı Christian Claude Butoyi olarak açıklanan katil zanlısının üzerinde ölen rahibelerden birinin cep telefonu ve cinayetin işlendiği manastırın bir odasının anahtarı bulundu. Zanlının Bujumbura’nın Jabe bölgesindeki emniyet müdürlüğünde sorgulandığı açıklandı.

Şüphelinin suçu “beyazlara kin duyduğu” gerekçesiyle işlediği sanılıyor. Olga Raschietti, Lucia Pulici ve Bernardette Boggian adlı rahibelerin pazar günü Kamenge’deki manastırda öldürüldüğü açıklanmıştı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler