Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Aya Yorgi Kilisesi Büyükada 23 Nisan

Aya Yorgi Kilisesi Büyükada 23 Nisan

Aya Yorgi Kilisesi Büyükada 23 Nisan
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 3153 Beğen : 0

23 nisan ulusal egemenlik bayramının kutlanması ile birlikte bir kutlamada Büyük ada’da kutlanıyor. Yüz binlerce insan hacı olmak için Aya yorgi kilisesini ziyaret ediyor. Muhteşem bir kalabalık ve rengarenk ipler ile Aya yorgi yokuşunu donatan insanlar Aya yorgi kilisesinin kuruluşunu 23 nisan’da büyükada kutluyor.

Hıristiyanların inanışına göre; Aya Yorgi’ye yürüyerek çıkan insanların ulaşmış olduğu yarı hacılık mertebesi, Efes’te bulunan Meryem Ana’nın evini ziyaret ederek tamamlanmaktadır.

Aya Yorgi kilisesinin inşa ediliş tarihi patrikhane kayıtlarına göre 1751′dir. 300 yıl önce inşa edilen bu küçük kilise, şapel ve dua yeri eski kilise olarakda bilinir. Aya yorgi iki katlı, kiremit örtülü küçük bir yapıdır. Tepede çan kulesinin arkasındaki kesme taştan yapılmış olan kilise ise yeni Aya Yorgi Kilisesi’dir ve 1905 yılında inşa edilmiş, 1909 yılında kullanıma açılmıştır.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler