Hıristiyan Haber

Avustralyalı misyoner serbest

Avustralyalı misyoner serbest
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2170 Beğen : 0

Kuzey Kore’de misyonerlik faaliyeti yaptığı için bir aydır tutuklu olan Avustralyalı, özür diledikten sonra serbest bırakıldı. 75 yaşındaki Avustralyalı John Short, Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang’daki bir Budist tapınağında İncil dağıttığı gerekçesiyle 16 Şubat'ta tutuklanmıştı.

Yaşı nedeniyle affedilerek pazartesi günü serbest bırakılan Short, uçakla geldiği Çin’in başkenti Pekin’deki havaalanından Avustralya elçiliğine ait bir araçla alındı.

Kuzey Kore haber ajansı, pişman olduğunu söyleyen misyonerin mahkemede özür metni okuduğu bir görüntüyü yayınladı.

Karen Short, serbest kalan eşiyle bir aydan sonra ilk kez konuşuyor. [Reuters]

Avustralyalı misyonerin 'kendi eliyle yazdığı' belirtilen metinde, “Majesteleri Kim Jong’un doğum günü olan 16 Şubat’ta İncil kitapçıkları dağıttığım için özür diliyorum” ifadesi yer alıyor.

Metinde ayrıca, “Bu ülkede inanç özgürlüğü olmadığına dair ABD ve Batı medyasında çıkan haberler doğru değildir” sözlerinin yer alması dikkat çekti.

Daha önce de Amerikalı misyoner Kenneth Bae, ‘darbe teşebbüsü’ suçlamasıyla bir yıldan fazla süre Pyongyang’da tutuklu kalmıştı.

Kaynak: ReutersYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler