Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Alanya Hıdrellez Kilisesi’nde ayin

Alanya Hıdrellez Kilisesi’nde ayin

Alanya Hıdrellez Kilisesi’nde ayin
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2226 Beğen : 0

Alanya’da yaşayan Hristiyanlar ve Yunanistan’dan gelen bir grup, tarihi Hıdrellez Kilisesi’nde ayin yaptı.

Hacı Mehmetli Mahallesi’ndeki tarihi Ortodoks Hıdrellez Kilisesi’nde ayin düzenlendi. Pisidia Bölgesi Metropoliti Sotirios Trambas, Peder Yeroteos ile peder Andronikos’un yönettiği ayine katılan yaklaşık 150 Ortodoks, mum yakarak dua etti, ilahiler okudu.

Alanya Rus Dili Konuşanlar İşbirliği ve Dayanışma Derneği (ARDİD) Başkanı Anjelika Anzhela, Alanya’da ayda bir pazar günü düzenledikleri ayine Yunanistan’da da 45 kişilik bir grubun katıldığını söyledi.

Alanya’da yaşayan yabancıların dini görevlerini yerine getirebilmeleri için kamu kurum ve kuruluşlarının yardımcı olduklarını da anlatan Anzhela, “Alanya’da kilise yapmamız için bize kiralık bir yer tahsis edildi. Onun temelini atacağız. Artık insanlar rahatça kendi ibadetini yapabilecek. Kesinlikle misyonerlik yapmıyoruz. Burada yaşayan Ortodokslar’ın ibadetlerini yapabilmelerini amaçlıyoruz” dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler