Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber 14 Ortodoks Kilisesi'nin Patrik ve Başpiskoposları İstanbul'da

14 Ortodoks Kilisesi'nin Patrik ve Başpiskoposları İstanbul'da

14 Ortodoks Kilisesi'nin Patrik ve Başpiskoposları İstanbul'da
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2219 Beğen : 0

14 Ortodoks Kilisesi'nin Patrik ve Başpiskoposları İstanbul'da bir araya geldi. Başpiskoposların toplantıları pazar gününe kadar devam edecek

İstanbul'daki Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos'un daveti üzerine, 14 Ortodoks Kilisesi'nin Patrik ve Başpiskoposları İstanbul'da bir araya geldi.

Panortodoks Konsili'nin teolojik ve teknik prosedürlerinin görüşülmesi ve hazırlanması planlanan toplantı Fener Rum Patrikhanesi'nde yapılacak ve 3 gün sürecek. Panortodoks Konsili’nin teolojik ve teknik prosedürlerinin görüşüleceği toplantı için Patrik ve Başpiskoposlar sabah erken saatlerde Fatih Fener’de bulunan Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi’ne geldi.

Patrikhanede hazırlanan toplantı masasına oturan patrik ve başpiskoposlar Bartholomeos’un gelmesinin ardından ayine katıldı. Ayinin ardından başlayan toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirilecek.

Toplantıya Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi, İskenderiye Patrikliği, Antakya Patrikliği, Kudüs Patrikliği, Rusya Patrikliği, Sırbistan Patrikliği, Romanya Patrikliği, Bulgaristan Patrikliği, Gürcistan Patrikliği, Kıbrıs Otosefal Kilisesi, Yunanistan Otosefal Kilisesi, Polonya Otosefal Kilisesi, Arnavutluk Otosefal Kilisesi, Çek ve Slovakya Otosefal Kilisesi katılıyor.

Toplantı 9 Mart günü Ortodoksluk Bayramı nedeniyle yapılacak ayinin ardından sona erecek.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler