Haberler

Ana Sayfa Haberler Rusya’da büyü ve sihir programlarına yasak geliyor

Rusya’da büyü ve sihir programlarına yasak geliyor

Rusya’da büyü ve sihir programlarına yasak geliyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2025 Beğen : 0
Rusya’da televizyonlarda ve internette yayınlanan büyü ve sihir programlarına kısıtlama getiren yeni yasa teklifi Rusya Alt Meclisi Duma’nın alt komisyonuna sunuldu.
Çıkarılması düşünülen yasa tasarısıyla birlikte, astroloji, fal, büyü, ruh çağırma seansları ve sihir gibi insanların ruh sağlığını olumsuz etkilediği düşünülen programların gündüz saatlerinde yayınlanması ve reklamlarının yapılması yasaklanacak. Ayrıca, uzman, bilirkişi ve danışman sıfatlarıyla bu tarz program yapanlarda engellenecek. Yasada, benzeri programların sadece 23.00 ve 04.00 saatleri arasında yayınlanabilmesi öngörülüyor.
Konuyla ilgili yasa teklifini hazırlayan Adaletli Rusya Partisi Milletvekili Mihail Serduk, Rus basınına açıklamada, büyü ve sihir gibi olayların gerçek olduğuna karşı herhangi bir itirazı olmadığını söyledi. Ancak, herhangi bir doğaüstü gücü olmayan insanların başkalarına yardım ettiklerini söylediklerini kaydeden Serduk, “Bu tam anlamıyla bir dolandırıcılık.” ifadelerini kullandı.
Teklif edilen yeni yasa tasarısında, büyü ve sihrin eğlence amaçlı kullanılmasına herhangi bir sınır getirilmiyor. Benzer bir tasarı 2008 ve 2010 yıllarında da Rusya Alt Meclisi Duma’nın gündeme gelmiş ancak yasalaşmamıştı.


Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler