Haberler

Ana Sayfa Haberler Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebesi vefat etti

Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebesi vefat etti

Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebesi vefat etti
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3439 Beğen : 0

Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebelerinden Tahir Gürdere Hakk'a yürüdü. Yaklaşık 6 bin sayfalık Risale–i Nur külliyatını ezbere bildiği için "Teyp Tahir" olarak anılan Gürdere, 89 yaşındaydı.

Cenaze namazı, Aydın'ın Nazilli ilçesindeki Koca Cami'de, ikindi namazını müteakip kılındı. Namaza Nazilli Belediye Başkan Vekili Halil Öztürk, MHP İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan, Gürdere'nin ailesi ve kalabalık bir cemaat katıldı. İzdihamdan dolayı eller üstünde cenaze aracına götürülen Gürdere, Eğriboyu Mezarlığı'nda defnedildi.

Tahir Gürdere, abdest alırken düşerek sol kalça kemiğini kırmış, Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Oradan sevk edildiği Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 19 Kasım 2013 Pazartesi günü ameliyat olan Gündere, yoğun bakımdan sonra alındığı serviste iç kanama geçirerek tekrar yoğun bakıma alınmıştı.

Hiç durmadan 12 saat ezbere Risale-i Nur okuyabilen, külliyatla birlikte Said Nursi’nin mahkemelerdeki müdafaalarını, mektuplarını ve hattâ "eski Said" dönemi olarak nitelendirdiği gençlik yıllarında yazdığı kitapları da ezbere bilen Gürdere, bu sebeple çevresinde "Teyp Tahir" olarak anılıyordu.

Said-i Nursi'nin talebelerinden 'Teyp Tahir' Hakk'a yürüdü

Said-i Nursi'nin talebelerinden 'Teyp Tahir' Hakk'a yürüdü

Said-i Nursi'nin talebelerinden 'Teyp Tahir' Hakk'a yürüdüYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler