Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem 'Tutuklu vekiller için uzlaşma sağlandı'

'Tutuklu vekiller için uzlaşma sağlandı'

'Tutuklu vekiller için uzlaşma sağlandı'
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1704 Beğen : 0

Geçtiğimiz hafta başlayan görüşmelerin ikincisi Çiçek'in davetiyle bugün sabah yapıldı. 1.5 saat süren toplantıya CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, BDP Grup Başkanvekilleri Hasip Kaplan ve Pervin Buldan katıldı.

Görüşme sonrasında grup başkanvekilleri açıklama yapmazken, TBMM Başkanlığı tarafından görüşmede, "Sorunun siyaset malzemesi yapılmadan 4 parti grubunun mutabık kalacağı bir şekilde yasal zeminde çözümlenmesi hususunda görüş birliğine varıldığı" açıklandı.
TBMM Başkanlığı'nın, görüşmeden sonra yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in başkanlığında CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ve BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve Hasip Kaplan, tutuklu milletvekillerinin durumlarını değerlendirmek üzere bugün saat 9.30'da bir araya geldiler. Yapılan görüşmelerde sorunun siyaset malzemesi yapılmadan 4 parti grubunun mutabık kalacağı bir şekilde yasal zeminde çözümlenmesi hususunda görüş birliğine varıldı."

Öte yandan edinilen bilgiye göre, tutuklu milletvekillerinin serbest kalması için muhalefet partilerinden verilecek bir önerge ile CMK 100. maddede değişiklik öngörüldüğü ifade edildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler