Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Takla da atsınlar mı Sayın Bakan?

Takla da atsınlar mı Sayın Bakan?

Takla da atsınlar mı Sayın Bakan?
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1643 Beğen : 0

Milletvekilleriyle bürokratları sık sık karşı karşıya getiren 'protokol krizi'ne hükümet el koydu.

Milletvekillerinden gelen şikayetler üzerine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin imzasıyla 81 il valisine gönderilen genelgede 'Milletvekillerine, devlet protokolündeki konumlarına uygun davranın' talimatı verildi. Akşam Gazetesi'nden Hakkı Kurban'ın haberine göre 'Başkent Dışında Tören, Kutlama ve Karşılamalar' başlıklı genelgede şu satırlar öne çıktı:

MÜRACAATLARIYLA İLGİLENİN:

Türk Milletinin temsilcileri olan milletvekillerinin vatandaşlarımızın çeşitli problemlerine muhatap oldukları ve çözüm bekleyen meseleleri kamu kurum ve kuruluşlarına iletmelerinin istendiği bilinmektedir. Bu bağlamda, kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerinin görevleri ile ilgili olarak kendilerine intikal edecek her türlü müracaatla ilgilenmeleri ve mevzuata uygun olarak neticelendirmeleri görevlerinin gereğidir.

OTOPARKTA ÖNCELİK VERİN

Bu görevlerin yerine getirilmesinde nezaket kurallarına uygun olarak hareket edilmesi ve milletvekillerine devlet protokolündeki konumlarına uygun davranılması ve otoparklarda araçlarına öncelik sağlanmalı

PROTOKOLDE YER AÇIN

Başbakan ve Bakanların katılımıyla yapılacak resmi tören, kutlama, açılış merasimi ile ziyaret programlarının o ilin milletvekillerine önceden haber verilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli tedbirler alınacaktır. Programlara katıldıkları takdirde, eski bakanlar ve milletvekillerine de protokolde yer verilmelidir.

DİNİ MEKANLARA ZİYARET UYARISI

Toplumun tüm kesimlerinin katılımının sağlanması bakımından; dini bayramlarda bayramlaşmaların valilik ve kaymakamlıklara ait binalarda veya vali ve kaymakamların belirleyeceği yerlerde yapılması ve bayramlaşmayı müteakip belirlenecek yerlerin ziyaret edilmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler