Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Suudi Arabistan'da Başı Açık Sunucu Ortalığı Karıştırdı

Suudi Arabistan'da Başı Açık Sunucu Ortalığı Karıştırdı

Suudi Arabistan'da Başı Açık Sunucu Ortalığı Karıştırdı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1826 Beğen : 0

Suudi Arabistan’ın devlet kanalı Al Ekhbariya’da kadınların başörtüsü takmadan yayın yapmasının yasak olmasına karşın, İngiliz sunucunun başı açık şekilde haberleri sunması ülkeyi karıştırdı. İsmi açıklanmayan kadının yayına çıkmasının ardından birçok Suudi kanalı olayı eleştirirken, Twitter ’dan Al Ekhbariya’ya tepki mesajları yazıldı.

'ÖZGÜRLEŞME SÖZ KONUSU DEĞİL'

Gulf News’un haberine göre, sunucu, kanalın Londra stüdyosundan yayına bağlandı. Kadınların sıklıkla başörtüsüz televizyona çıktıkları ifade edilirken, durumun haber kanalında bir ilk olması nedeniyle eleştirildiği belirtildi. Kanala, az da olsa “kişisel özgürlükler ve kadın haklarını” geliştirdiği için olumlu eleştiriler de yöneltildi. Ancak Al Ekhbariya, “özgürleşmenin” söz konusu olmadığı yönünde bir açıklama yaptı.

Kanalın sözcüsü Saleh Al Mughailif yaptığı açıklamada, “Sunucu Suudi Arabistan’daki stüdyoda değildi. Biz, ülkenin sisteminin ve değerlerimizin ihlal edilmesini hoş görmeyeceğiz” dedi. Sözcü, sunucunun “yalnızca İngiltere’de bulunan ve haber okuyan bir muhabir” olduğunu vurguladı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler