Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Suriyeli yazardan bomba kehanetler

Suriyeli yazardan bomba kehanetler

Suriyeli yazardan bomba kehanetler
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2310 Beğen : 0

Akşam Gazetesi'nin Suriye asıllı yazarı ve ortadoğu uzmanı Hüsnü Mahalli, Habertürk ekranında iddialı analizler yaptı. Adeta kehanetlerde bulunan Mahalli, İran'ın karışacağını, İsrail'in asla saldırmayacağını iddia etti..

Suriye olayını değerlendiren Mahalli'ye, Habertürk spikeri Didem Arslan Hürriyet'in bugünkü manşetini gösterek, "bu manşete, bu fotoğrafa ne diyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

Bu soru üzerine Hüsnü Mahalli, Irak'a karşı düzenlenen kampanyanın şimdi aynı kanallardan Suriye'ye karşı yürütüldüğünü belirterek Hürriyet'in manşetinin de bu minvalde olduğunu söyledi.
2.20120308151507.jpg
IRAK'TAKİ MANŞETLERİN AYNISI

Mahalli'nin Hürriyet'in manşetine dair yorumu aynen şöyle oldu;

-"Irak'a karşı kampanyayı hatırlar mısınız? Kimyasal silahlar var, cehennem topları var deniliyordu.. Biz o kampanyanın ne kadar palavra çıktığını biz ne zaman öğrendik. İşgalden sonra. Aynı kampanya şimdi Suriye'ye yönelik. Aynı merkezlerden, aynı şekillerle, aynı manşetlerle aynı şişirmelerle... Hedef aynı çünkü."

Irak'ta 1.5 milyon insanın öldüğünü, 4 milyon yetim çocuk kaldığını, 1.5 milyon kadının dul kaldığını belirten Hüsnü Mahalli, "Peki bunların bedelini kim ödeyecek. Bu manşetleri atanlar mı? Bu kampanyayı atanlar mı? Suriye'ye girip işgal edelim diyenler mi? Aynı hikaye, yemin ediyorum size aynı kampanya.." dedi.

ÇILGIN PUTİN GELDİ, SURİYE İŞİ BİTTİ

Hüsnü Mahalli'nin iddiasına göre ne Türkiye'nin ne de uluslararası gücün Suriye'ye müdahelesi asla gerçekleşmeyecek. Zira Rusya, Suriye'nin arkasında duruyor. Putin'in seçilmesinden sonra ise müdahale ihtimali tamamen ortadan kalktı. Hüsnü Mahalli şöyle dedi;

"Suriye'ye müdahale etmezler, edemezler. Rusya veto ettiği müddetçe kimse Suriye'ye giremez. Şimdi Rusya Suriye'ye verdiği desteği kat kat artıracaktır. Çünkü Putin geldi, Putin çılgındır."

TÜRKİYE ÇOK TARAF OLDU

Türkiye'nin bu olayda çok zorda kaldığını belirten Hüsnü Mahalli, "hükümet başından beri bu işin çok fazla tarafı oldu. Çünkü Kaddafi'deki gibi bu dayansa dayansa 1 ay dayanır deniyordu. Olmadı... Hiçbir ayaklanma olmadı, bir iki küçük şey oldu" dedi.

İSRAİL İRAN'A ASLA SALDIRAMAZ ÇÜNKÜ...

İsrail'in İran'ı vuracağı iddialarını yorumlayan Hüsnü Mahalli, "İsrail asla İran'a asla saldırmaz, saldıramaz. Tek nedenden dolayı. Lübnan'daki Hizbullah işini bitirmeden saldıramaz. İsrail, İran'ı yerle bir etse, İran'ın intikamını Lübnan'daki Hizbullah alır. Savaş Hizbullah ile İsrail arasında. İsrail Hizbullah'ı ortadan kaldırmadan, ya da bir başka ilahi güç gelip ortadan kaldırmadan İsrail asla asla asla saldıramaz. Suriye çözülmeden İsrail Hizbullah'ı yok edemez. Bütün bu arap baharı ya da karnıbaharı Suriye çözülmeden hiçbir işe yaramayacaktır" dedi.

İRAN'DA ÖNÜMÜZDEKİ YIL KARGAŞA ÇIKACAK

İran'da önümüzdeki yıl yapılacak seçimde İran'da ciddi bir kargaşa beklediğini söyleyen Mahalli, "Mossad şimdiden İran'aki azerileri örgütlemeye çalışıyorlar? başkanlık seçiminde 3 yıl önceki kargaşanın çok daha tehlikesini yaşayacağız" dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler