Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Suriye'de iki büyük patlama

Suriye'de iki büyük patlama

Suriye'de iki büyük patlama
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1907 Beğen : 0

Suriye devlet televizyonu, başkent Şam'da bu sabah meydana gelen iki saldırıda, çoğu sivil çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını bildirdi.

Şiddetli patlamalarda tahrip olmuş çok sayıdaki otomobilde bulunan cesetlerin görüntülerini yayınlayan devlet televizyon kanalı, "terörist saldırıların" Şam'ın güneyindeki otoyolda, insanlar işlerine ve çocuklar okullarına giderken meydana geldiğini duyurdu.

ÖZGÜRLÜK BU MU?

Halkın da yardım ettiği yardım ekipleri yanmış cesetleri araçlardan çıkarırken, bir adam, "İstediğiniz özgürlük bu mu? Okullarına giden çocuklar, işlerine giden memurlar öldü" diye bağırıyordu.

DEVLET KANALI PARÇALANMIŞ İNSANLARIN
GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI

Saldırılarda onlarca kişinin öldüğünü ve yaralandığını duyuran televizyon, ayrıca insan parçaları, karayoluna devrilmiş ağaçlar, derin çukurlar açılmış asfaltın görüntülerini yayınladı.

Patlama öyle şiddetli ve öyle büyük bir tahribat yaratmış ki ortalık yanmış arabalar ve insan cesetleri ile dolmuş.

BM GÖZLEMCİSİ OLAY YERİNDE

Suriye'deki BM gözlem heyetinin Başkanı Norveçli General Robert Mood, Şam'da bu sabah bombalı saldırıların düzenlendiği yere geldi.

Basın mensupları, General Mood'un TSİ 08.00'e doğru iki bombalı saldırının düzenlendiği ve çok sayıda kişinin öldüğü yere gelerek incelemede bulunduğunu belirttiler.

İşte Şam'dan gelen ilk görüntüler;

1.20120510102033.jpg

2.20120510102045.jpg

3.20120510102053.jpgYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler