Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Suriye zirvesinden sıcak mesaj

Suriye zirvesinden sıcak mesaj

Suriye zirvesinden sıcak mesaj
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1784 Beğen : 0

Lavrov, Clinton ile görüşmesinde, ABD'nin Suriye konusundaki pozisyonunun değişmesi için bir şans olduğu izlenimini edindiğini dile getirdi.

Lavrov, Clinton ile yaklaşık 1 saat süren görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, birçok konuda ABD'li mevkidaşıyla anlaştıklarını söyledi.

Uluslararası topluluğun Cenevre'deki Suriye Konferansı sırasında BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan'ın planının hayata geçirilmesini teşvik etmek için iyi bir fırsata sahip olacağını belirten Lavrov, "Yarın Cenevre'de Annan Planı'nın, tüm taraflarca uygulanmasını teşvik etmek için iyi bir şansımız olacak" dedi.

Lavrov, Clinton ile görüşmesinde, ABD'nin Suriye konusundaki pozisyonunun değişmesi için bir şans olduğu izlenimini edindiğini dile getirerek, "Pozisyonumuzu anladığını söyleyen son derece deneyimli bir diplomat ve politikacıyı dinledim" diye konuştu.

Görüşmeden çıkan sonuçtan memnun olduğunu ifade eden Lavrov, "Ülkelerimiz arasında çok önemli ortak noktalar tespit ettik" dedi.

Rusya ve ABD arasında askeri-teknik işbirliği konusunu ele alacak bir çalışma grubunun oluşturulması konusunda anlaştıklarına değinen Lavrov, "Bu, son derece ileri bir adım" ifadesini kullandı.

Lavrov, görüşmede ayrıca iki ülke arasında hala yeterli olduğuna inanmadıkları ekonomik işbirliğinin artırılmasının yolları konusunda da görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, iki ülkede yatırım ortamının artırılması için ortak bir değerlendirme mekanizmasının oluşturulması konusunda anlaştıklarını kaydetti.

Bu arada, Clinton, Lavrov ile görüşmesinden önce bazı Rus sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Hillary Clinton, Rusya ve ABD'deki sivil toplum örgütleri arasındaki işbirliğinin önemine dikkati çekti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler