Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Suriye: Yarın operasyonlar duracak

Suriye: Yarın operasyonlar duracak

Suriye: Yarın operasyonlar duracak
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1754 Beğen : 0

Suriye hükümeti, ülkede ateşkes sağlanması için kendisine verilen sürenin dolmasına 12 saat kala önemli bir açıklama yaptı. Açıklamada, yarın sabahtan itibaren askeri operasyonların durdurulacağı belirtildi.

Suriye Savunma Bakanlığı, devlet televizyonundan yayınlanan bir açıklmayla "teröristlere yönelik tüm operasyonları durdurma kararı alındığını" bildirdi.

Açıklamada, askerler yönelik yapılacak saldırılara karşı koyma haklarının saklı olduğu da belirtildi. Suriye resmi haber ajansı da bu gelişmeyi doğruladı.

ANNAN: ÇATIŞMALAR DURACAK

Bu açıklamayla aynı dakiklarda İran'da bulunan Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği'nin Suriye Özel temsilcisi Kofi Annan'dan da benzer bir açıklama geldi. Annan'ın sözcüsü Ahmed Fevzi, Şam yönetiminin Annan'a bir mektup göndererek "yarın saat 06.00'a kadar tüm operasyonları durduracağını bildirdiğini" duyurdu.

TOP MUHALİFLERİN SAHASINDA

Bu gelişmelerin ardından ilk uluslararası tepki rusya'dan geldi. Dışişler Bakan Yardımcısı Gennady Gatilov, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Suriye'nin kararı sonrasında artık ateşkesin muhaliflerin elinde olduğunu bildirdi.

SÜRE 06.00'DA DOLUYOR

Annan tarafından hazırlanan plan gereğince yarın saat 06.00 itibariyle ateşkes yapılması gerekiyor. Annan sabah saatlerinde, Şam yönetiminin kendisine ateşkes konusunda garanti verdiğini bildirmiştiYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler