Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Somali'de intihar saldırısı!

Somali'de intihar saldırısı!

Somali'de intihar saldırısı!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1785 Beğen : 0

Somali'nin başkenti Mogadişu'da ulusal tiyatro binasında bir televizyon kanalının yıldönümü kutlamaları yapılırken intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda ülkenin tanınmış birçok simasının yaşamını yitirdiği belirtildi. 11 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıda 30 kişi de yaralandı.

ÜST DÜZEY SPOR ADAMLARI ÖLDÜ

Yaşamını yitirenler arasında Somali Futbol Federasyonu Başkanı Said Muhammed Nur ve Somali Olimpiyat Komitesi Başkanı Aden Yabarov Wiish de var. Yaralılar arasında iki milletvekili ve 10 gazeteci bulunuyor. 1990'lı yıllardaki iç savaş sonrasında uzun süre kapalı kalan Mogadişu'daki ulusal tiyatro binası, restore edildikten sonra geçtiğimiz ay hizmete açılmıştı. İntihar saldırısını bir kadının gerçekleştirdiği belirtildi. Saldırıyı üstlenen terör örgütü El Şebab, Somali'de kanlı eylemlerine devam edeceklerini açıkladı.



Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler