Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Sökülecek apoletler Başbakan'a takılsın

Sökülecek apoletler Başbakan'a takılsın

Sökülecek apoletler Başbakan'a takılsın
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2069 Beğen : 0

'CHP postallı darbeye de cüppeli darbeye de karşı'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Balyoz davasını değerlendirirkin 'Yeni vesayet dönemini anlatmak için hükümlülerden sökülecek apoletlerin Başbakan'a törenle takılması gerekir' dedi.
CHP MYK Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Koç, toplantı devam ederken basına gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.
'Postallı darbeye de karşıyız, cüppeli darbeye de karşıyız. Biz demokrasiden, hukuk devletinden yanayız'' diyen Koç, iktidarı hedef aldı. İşte açıklamalarından satırbaşları:

APOLETLER BAŞBAKAN'A

- Balyoz Davası'nda mahkeme, adaletin en basit gereklerini yerine getirmemiştir. Tarihte bu karar ABD'de McCarty Komisyonu'nun, Yassıada yargılamalarının, Zincirbozan yargılamalarının, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının yargılamalarının siyasi mahkeme örnekleriyle anılacaktır.
- Demokrasinin ne şekilde olursa olsun vesayet altına alınmasına karşıyız.Yaşadıklarımız yeni bir vesayet dönemine girdiğimizi gösteriyor. Bu yeni vesayet dönemini anlatmak için hükümlülerden sökülecek apoletlerin Başbakan'a törenle takılması gerekir. Çalışma masasına da bir dönem hayranı olduğunu ifade ettiği Kenan Evren'in bir fotoğrafını koyarsa bu yeni vesayet dönemi tamamlanmış olur.
- (Başbakan'ın 'Medyaya ne yapacaktım? Okşayacak mıydım?' sözlerini eleştirerek) Nasıl okşayacaksın ki, senin iki elin de dolu zaten. İki elinle Oslo'dan başlayarak bugüne gelen süreçte PKK'yı okşamaktan elleriniz boş kalmıyor ki Sayın Başbakan.
- Oslo'da tilki postuna bürüneceksin Türkiye'de konjonktürel milliyetçilik yapmaya devam edeceksin. Bunu kimse yutmaz.
- 'Terör örgütüyle görüşebilirsin. Tek koşulla, silah bıraktırma gündemiyle. Bunun dışında örgütü siyasi muhatap olarak karşına alıp Türkiye'nin anayasasından kamu düzenine kadar her boyutta bir siyasi muhataplık verirsen buna herkesin itirazı var.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler