Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Sinemadan bir dev göçtü...

Sinemadan bir dev göçtü...

Sinemadan bir dev göçtü...
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1788 Beğen : 0

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ekrem Bora, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kadıköy'deki Florence Nightingale Hastanesinde 30 Mart Cuma gününden beri tedavi gören Bora'nın, saat 13.45'te akciğer ödemi nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi. Bora, Kalp yetersizliğine bağlı akciğerlerde sıvı toplanması tanısıyla yaklaşık 20 gün önce Memorial Şişli Hastanesine kaldırılmış, hastanenin Genel Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Serdar Çelebi, Bora'nın kalp yetmezliğine bağlı akciğer ödemi, diğer bir deyişle sıvı toplaması bulunduğunu ve bu tabloya solunum sıkıntısının eşlik ettiğini belirtmişti. Burada bir süre tedavi gören Bora, daha sonra taburcu edilmişti.
Ünlü oyuncunun cenazesinin salı günü toprağa verileceği öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI GÜL: HER ZAMAN TAKDİRLE HATIRLANACAKTIR
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk sinemasına uzun yıllar emek veren Ekrem Bora'nın her zaman takdirle hatırlanacağını belirtti. Değerli sinema sanatçısı Ekrem Bora'nın vefatından derin üzüntü duyduğunu ifade eden Gül, şunları kaydetti:

“Sinemamızın unutulmaz isimlerinden Ekrem Bora, yeteneği, örnek sanatçı kişiliği ve oynadığı rollerle sinemaseverlerin gönlünde saygın bir yer edinmiştir. Türk sinemasına uzun yıllar emek veren Ekrem Bora her zaman takdirle hatırlanacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.”


Ünlü isimler Ekrem Bora'nın ardından duygularını böyle dile getirdi:

Gani Müjde: Türk sinemasının duayen ismi, Arabesk'in gazinocu Ekrem'inin ilham kaynağı, Büyük aktör ve muhteşem insan Ekrem Bora artık yok.

Ali Sunal: Ustam büyüğum abim EKREM BORA'yi kaybettik. İçimden bi parça koptu. Başımız sağolsun rahat uyu güzel insan..

Ceyda Düvenci: Ekrem Bora arkasında büyüüük izlerle ayrılmış aramızdan. Yaşarken kıymeti yeterince bilindi mi acaba???


Murat Boz: Ekrem Bora'ya Çok üzüldüm.Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun...

Ceyhun Yılmaz: Ekrem Bora... Allah'tan rahmet dileriz. Ailesinin ve Türk Sinemasının büyük kaybı. Mekanı cennet olsun...Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler