Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Şiddet mağduru babalar isyanda!

Şiddet mağduru babalar isyanda!

Şiddet mağduru babalar isyanda!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1954 Beğen : 0

Yaklaşık 7 yıl önce bir araya gelen şiddet mağduru 100 civarında baba www.bosanmisbabalar.com adlı internet sitesinde örgütlenerek "Bakan Fatma Şahin bizi de korusun" çağrısında bulundu.

Çocuklarını ancak "icra" yoluyla görebildiklerini belirten babalar, yasal düzenleme ile birlikte özellikle çocuklarını icra müdürlükleri kanalıyla alma uygulamasının kaldırılmasını istiyor.

Ailenin korunmasına dair kanunun erkeleri kapsamadığından yakınan babalar, eski eşlerinin bu yasa aracılığıyla sürekli kendileri hakkında "yalan" şikayetlerde bulunduğunu ve çocuklarını göstermediklerini anlattı.

İşte boşanmış babalar ve talepleri:

Altan Yücebaş: Oğlumla boşandıklarından beri gelinim ve ailesi 3 yaşındaki torunumu bize göstermiyor. Psikolojimiz o kadar kötü ki eşim ve kendim için mezar taşlarımızı bile yaptırdım. Savcılar hiç bir şey yapmadığı halde oğluma tedbirle uzaklaştırma verdi. Kanun hep kadından yana uygulanıyor. Torunum şu anda iki kişinin sabıkalı olduğu bir evde yaşıyor.

Hüseyin Kılınç: Çocuğumu görebilmek için cuma gününden icra müdürlüğüne başvuruyorum. Bir pedagog ve polisle kapısına gidiyoruz. Bu gösteri, her ay birkaç kez yaşanıyor. Bir başvurunun bedeli yaklaşık 300 lira. Çocuğumu parayla görüyorum resmen, eşya gibi hakkında tutanak tutuluyor. Bir bayram günü gittim çocuğumu öpeyim diye. Annesi o gün bile göstermedi, kovdu beni.

Muhammed Kızılırmak: Eşimden 20 ay önce boşandım. Mahkeme kararına göre her hafta sonu kızımı görmem gerekiyor ama gittiğimde kapılar kapalı. 6 yaşındaki kızımı ancak cumadan başvurup icra müdürlüğü aracılığı ile görüyorum. Eşim, beni kendisine hakaret ettiğim gerekçesiyle mahkemeye verdi. 6 ay hapis cezam var. Yine tehdit ettiğimi söyleyerek şikayet etmiş. Bir karar daha çıkarsa hapse gireceğim. Yasa bizi korumuyor. Tek istediğimiz evlatlarımızı görmek.

İlker Kayar: 8 yıldır eşim çocuğumu göstermiyor. Babayız biz, yabancı değil. Hafta sonu görüşme haklarımız, eşlerimiz ve aileleri tarafından engelleniyor. Daha sıkı cezalar getirilmesi gerekiyor. Lütfen birileri sesimizi duysun artık. Hayatımız mahvoldu, çoğumuz işini gücünü bile bıraktı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler