Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Şehitlere hüzünlü veda

Şehitlere hüzünlü veda

Şehitlere hüzünlü veda
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1993 Beğen : 0

Tunceli'de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Oğul, memleketi Kahramanmaraş'ta son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Oğul'un naaşı Kahramanmaraş Havaalanı'ndan alınarak Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesindeki baba evine getirildi. Burada baba Ejder ve anne Selma Oğul ile 20 gün önce evlendiği eşi Fatma Oğul, Türk bayrağına sarılı tabutun başında gözyaşı döktü.
Şehidin eşi Selma Oğul tabuta sarılarak, ''Ahmet'im senin bıraktığın yerden ben devam edeceğim. Okuyacağım astsubay olacağım senin intikamını alacağım'' dedi. Anne Selma Oğul ise oğlunun görev yaptığı Tunceli'den gelen silah arkadaşlarına sarılarak, ''Ahmet'im nasıl bir askerdi anlatın yüreğim soğusun. 20 günlük gelinim arkada kaldı... Ahmet'imle yüz yüze çatıştılar başaramadılar en sonunda onu tuzağa düşürdüler'' diyerek ağıt yaktı.

Baba Ejder Oğul da ''Ben geliyorum... Ahmet'imin yarım bıraktığı işi tamamlayacağım'' diye gözyaşı döktü.

Şehit Oğul'un cenazesi daha sonra törenin düzenleneceği Bahçelievler Camisi'ne getirildi. Törene katılan protokol üyeleri burada baba Ejder Oğul'a başsağlığı dileğinde bulundu.

Şehit Uzman Çavuş'un cenazesi Kahramanmaraş Müftüsü Muhammet Gevher'in kıldırdığı cenaze namazının ardından beldede toprağa verildi. Bu esnada törene katılanlardan bazıları tekbir getirerek, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' şeklinde slogan attı.


Tekirdağ şehidini uğurladı

Tunceli'de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan Piyade Er Kadir Dadaş, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Dadaş'ın cenazesi kimlik tespiti için götürüldüğü Ankara Adli Tıp Kurumu'ndan uçakla Çorlu Havaalanı'na, havaalanından da karayoluyla konvoy eşliğinde Karaağaç beldesine nakledildi.

Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen'in beldedeki camide kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi bir süre askerlerin omuzlarında taşınarak, cenaze aracıyla belde mezarlığına götürüldü. Şehidin cenazesi dualarla toprağa verildi.

Törende baygınlık geçiren şehidin annesi Mihriban Dadaş ve yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti, dev Türk bayrağı taşıyan bir grup ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları attı.

Jandarma Er Fatih Küçükterci uğurlandı

Tunceli'de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan Jandarma Er Fatih Küçükterci'nin (23) cenazesi memleketi Denizli'nin Tavas ilçesinde toprağa verildi.

Denizli Müftüsü Alaaddin Gürpınar'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi bir süre askerlerin omuzlarında taşındıktan sonra cenaze aracıyla ilçe mezarlığına götürüldü. Şehidin cenazesi burada dualarla toprağa verildi.

Törene katılanların bir bölümü, ellerinde taşıdıkları dev Türk bayrağı ile ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganı attı.

Öte yandan öğle saatlerinde şehir merkezinde toplanan iki bine yakın kişi, terör olaylarına tepki göstermek amacıyla Tavas ilçesinden geçen Denizli-Muğla karayolunu bir süre trafiğe kapatarak, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' ve ''Kahrolsun PKK'' sloganları atarak yolda yürüyüş yaptı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler