Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Sarkozy seçmeni İslam’la korkuttu

Sarkozy seçmeni İslam’la korkuttu

Sarkozy seçmeni İslam’la korkuttu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1944 Beğen : 0

Geçen pazar düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimlerini Sosyalist Parti adayı François Hollande’a karşı yüzde 28.6’ya karşı yüzde 27.1 ile kaybeden Nicolas Sarkozy, 16 Mayıs’taki rövanş öncesi yarışı sertleştirdi. Paris’in en sorunlu banliyölerinden Raincy’de miting düzenleyen Sarkozy, Marianne dergisine atıfta bulunarak “700 cami, Sarkozy karşısında baraj kurmak için Hollande’a destek verecekmiş. Zina yapan kadınların taşlanmasını savunan İslam uzmanı Tarık Ramadan, Hollande’a ya da İslam’a hizmet eden bir politik partiye oy verilmesi çağrısı yapıyor” dedi.

Hürriyet'ten Arzu Çakır'ın haberine göre, Sarkozy’ye hemen cevap veren Hollande, “Bu tamamiyle yalan. Tarık Ramadan benim adımı hiçbir yerde kullanmadı. Ama cumhurbaşkanını eleştiriyorsa buna açıklama getirecek olan ben değilim” dedi. Ramadan da “Hayatımın hiçbir döneminde ne oy kullanacağımı açıklamadım. Sadece Fransızlara, Sarkozy’nin politik bilançosunu iyi değerlendirmelerini ve bilinçli oy kullanmaları çağrısı yaptım” dedi.

Medyaya da çattı

Ülkede yalnızca Le Figaro gazetesinden destek alan Sarkozy, “Beni Saint Germain’in solcuları, gözlemci kılığındaki militanlar ya da her sabah dev aynalarına bakarak kendi egosunu besleyen halktan kopuk medya kalemleri değil sessiz çoğunluk destekliyor. Humanite gazetesi bana ‘faşist’ demiş. Bir komünistin bana ‘faşist’ demesi onurdur” dedi.

Öte yandan Raincy’de silahlı soygun yapan bir hırsızı kaçarken vuran güvenlik görevlisi ülkede yeni bir polemik başlattı. Yargı sendikaları polisin hırsızı sırtından vurduğu açıkladı. Sarkozy de mitingde, “Polise yargılanırken nefsi müdafaa hakkı tanınmalı. Bunun için yasa getireceğim” dedi. Hollande ise, “Yargı ve polis karşı karşıya getirilmemeli. Devletin yapması gereken polise kendini savunması için tüm olanakları sağlamak. Yeni yasa düzenlemek değil” diye cevap verdiYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler