Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Şam'da 'intihar saldırısı': 10 ölü

Şam'da 'intihar saldırısı': 10 ölü

Şam'da 'intihar saldırısı': 10 ölü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1615 Beğen : 0

Suriye devlet televizyonu, Midan semtinde bir cami yakınlarındaki patlamanın bir "teröristin" gerçekleştirdiği intihar saldırısından kaynaklandığını duyururken, muhalifler hükümeti suçladı.

Daha önce Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban ki-Moon Suriye hükümetini uluslararası barış planına uymamakla eleştirmişti.

Genel Sekreter, BM özel temsilcisi Kofi Annan'ın barış planına Şam'ın derhal uyması çağrısında bulunmuştu.

Bu sabah Şam'ın bir sanayi bölgesinde başka bir patlama haberi daha gelmiş, fakat ölü ya da yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamamıştı.

BM verilerine göre, Suriye'de Devlet Başkanı Beşir Esad'a karşı eylemler başladığından bu yana 9.000 kişi hayatını kaybetti.

Suriye devlet televizyonu, Midan'daki patlamada ölenler arasında sivillerin yanı sıra güvenlik güçlerinin de bulunduğunu duyurdu.

Televizyon patlamanın cemaatin Zeynel Abidin camiinde çıkarken meydana gelediğini belirtti.

Midan'da sık sık yönetim karşıtı gösteriler düzenleniyor. Ocak ayında aynı bölgede meydana gelen patlamada 26 kişi ölmüş, 63 kişi de yaralanmıştı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler