Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Rabia öğretmen için yürüdüler

Rabia öğretmen için yürüdüler

Rabia öğretmen için yürüdüler
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2491 Beğen : 0

İzmir'de dün öğrencisi tarafından sınıfta bıçaklanarak öldürülen fen bilgisi öğretmeni Rabia Sevilay Durukan, toprağa verildi.

Durukan için Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi binası yanında bulunan İlahiyat Camisi'nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazına, öğretmenin eşi Hüseyin Durukan, çocukları Hasan ve İlkgül Durukan ile yakınları, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İzmir Valisi Cahit Kıraç, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, meslektaşları ve öğrenciler katıldı.

Fen bilgisi öğretmeni Rabia Sevilay Durukan, kılınan cenaze namazının ardından Buca Yeni Mezarlık'ta toprağa verildi.


Öğretmenler ve öğrenciler protesto etti

Eğitim-Sen, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikaları organizasyonunda eski Sümerbank önünde toplanan öğretmen ve öğrenciler, sloganlar attı, ''Şiddete sessiz kalmayacağız'' pankartı açtı. Yurttaşlar da eyleme destek verdi.

Öldürülen fen bilgisi öğretmeni Rabia Sevilay Durukan'ın görevli olduğu Nazire Merzeci Ortaokulu öğrencileri de ''Sevilay öğretmen ölmedi, kalbimizde yaşıyor'', ''Öğretmene uzanan eller kırılsın'' sloganı attı. Bu sırada bazı öğretmen ve öğrencilerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı konuşmada, kamu çalışanlarına yönelik saldırıların arttığını belirterek geçen yıl Gaziantep'te bir doktorun hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürüldüğünü hatırlattı.

Öğrenci ve velilerin değiştiğini ve ''öğretmene düşman'' olduğunu söyleyen Koncuk, ''Ne oldu öğrencimize, velimize? Birden öğretmen düşmanı kesildiler. Bunun vebalini birileri taşımalı. Velilerimizin bazıları, öğretmeni şamar oğlanı gibi görüyor. Öğretmenlerle birlikte kaybedilen, toplumun ve Türkiye'nin geleceğidir'' diye konuştu.

Grubun, konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk koymak istemesi üzerine, polis ile sendika temsilcileri arasında bir süre tartışma yaşandı. Daha sonra, gruptan seçilen 3 temsilci İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü önüne çelenk bıraktı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler