Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Peştunlarla Hindular çatıştı :9 ölü

Peştunlarla Hindular çatıştı :9 ölü

Peştunlarla Hindular çatıştı :9 ölü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1638 Beğen : 0

Pakistan'ın en büyük kenti Karaçi'de bir ayı aşan ve bir türlü durdurulamayan etnik nedenli çatışmalarda son 24 saat içinde 9 kişi daha öldürüldü.

Pakistan İçişleri Bakanlığı'nın olayları durdurmak için çatışmaların olduğu bölgelere komando birlikleri sevk ettiği, fakat son bir ayda 110 kişinin hayatına mal olan şiddet olaylarını durduramadığı bildirildi.

Kentin bazı bölgelerinde güvenlik güçlerinin protestocularla çatıştığı ve bazı mahallelere kurulan barikat ve yakılan lastikler nedeniyle müdahale edilemediği belirtildi.

Pakistan ekonomisinin dinamosu olan Karaçi'de bir aydır kenti esir alan şiddet olaylarının üretimi ve ticareti olumsuz etkilediği kaydedildi.

Karaçi'de Hindistan göçmenleriyle Peştunlar arasında geçmişi uzun yıllar öncesine uzanan düşmanlık ve kan davaları bulunuyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler