Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Nevruz Kutlamaları Çatışmaya Dönüştü

Nevruz Kutlamaları Çatışmaya Dönüştü

Nevruz Kutlamaları Çatışmaya Dönüştü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1830 Beğen : 0

İstanbul Kazlıçeşme'de millet caddesini kapatarak kazlıçeşme meydanına yürümek isteyen 300 kişilik bir gruba müdahale etti.

Diyarbakır'da da toplanan grup ile polis arasında çıkan olaylar hala sürüyor. Polis eylemcilere tazyikli su ile müdahale ediyor.

Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda BDP'lilerin kutlayacaklarını ilan ettikleri nevruz öncesi cadde ve sokaklarda polis hazırlık yaptı. İstanbul polisini alarma geçiren nevruz bayramı kutlamalarının 3 gün öne çekilerek yapılmak istenmesi gergin bir günün habercisi gibi.

POLİS GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI

BDP'nin bu yılki nevruzu 18 Mart'ta kutlamak istemesine izin vermeyen valilik, Kazlıçeşme Meydanı'nda geniş güvenlik önlemleri almaya başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Kazlıçeşme Meydanı ve çevresine çok sayıda polis ekibi sevkedildi. Meydana ulaşan yollarda çok sayıda çevik kuvvet ekibi hazır bekletildi. Meydanın çevresi ise demir bariyerlerle çevrildi.

DİYARBAKIR'DA ÇATIŞMALAR BAŞLADI

Eylemin yanı sıra bölgeden toplanan grup ile polis arasında çıkan olaylar hala sürüyor. Polis eylemcilere tazyikli su ile müdahale ediyor.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde 24 askerin şehit olmasının ardından 22 taburla 5 bölgede başlatılan operasyonda ölen PKK'lılar için Diyarbakır'ın bazı semtlerinde kepenk kapatma eylemi yapıldı.

Terör örgütü yandaşları bugün öğleden sonra kentin 5 Nisan Mahallesi'nde yürüyüş yapılacağını söyleyerek esnaftan işyerlerini açmamalarını istedi. Diyarbakır'ın merkezi yerlerinde esnaf bu çağrıya uymazken, bazı semtlerde işyerleri açılmadı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüslerin yarısı da bugün sefere çıkmazken, polis kentte güvenlik önlemlerini artırdı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler