Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Müzik öğretmenine kimyasal saldırı

Müzik öğretmenine kimyasal saldırı

Müzik öğretmenine kimyasal saldırı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1869 Beğen : 0

Pendik’te bir ilköğretim okulunda müzik öğretmeni olarak çalışan Zeynep Bektaş’a okul çıkışında tanımadığı iki kişi kimyasal madde attı. Yüzünde yanıklar oluşan Zeynep Bektaş, yanık merkezinde tedaviye alındı. Polis verilen eşkale uygun kişileri arıyor.
Pendik Velibaba İlköğretim Okulu’nda müzik öğretmeni olarak görev yapan Zeynep Bektaş (33) dün okul çıkışında, otomobiline binmek üzereyken yanına yaklaşan iki kişinin saldırısına uğradı. Kimliği belirlenemeyen iki kişi, Zeynep Bektaş’ın yüzüne kimyasal bir madde fırlatıp olay yerinden uzaklaştı.

Yüzünde yanıklar oluşan Zeynep Bektaş, ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık ve Yara Tedavi Merkezi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Zeynep Bektaş’ın sağlık durumuyla ilgili olarak doktorları bugün basın açıklaması yaptı. Başhekim Doç. Dr. Recep Demirhan konuyla ilgili olarak, "Dün saat 14.00 sıralarında yüzüne kimyasal madde atıldığını öğrendiğimiz hastamız buraya getirildi. Yüzünde yanık oluşan hastamızın yüz bölgesinde yüzde 4-5 oranında bir yanık mevcut. Bu yanıklar ikinci derece yanık, şuanda hastamız yatağında tedavisi sürüyor. Ciddi anlamda bir hayati tehlikesi yok, estetik problemin olup olmadığı bir kaç ay sonra belli olacak" dedi.

Başhekim Recep Demirhan Zeynep Bektaş’ın yüzüne atılan maddenin içeriğinin net olarak bilinmediğini ancak kimyasal bir madde olduğunu sözlerine ekledi. Hastanın doktoru ve aynı zamanda Yanık ve Yara Tedavi Merkezi’nin Sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Ahmet Acar, "Yüzün sol yanak sol boyun ve sol kulağında yanıklar var. Pazartesi tabur olacak ancak tedavisi evde devam edecek. Normal bir hasta nasıl böyle bir saldırıya uğradıysa o psikoloji içinde, hafif depresif olayı anlama ya da olayın şoku içinde" diye konuştu. Acar, öğretmenin yüzünde yanık izi kalıp kalmayacağının 6 ay sonra netlik kazanacağını ifade etti. Polise kendisine saldıranları tanımadığını söyleyen Zeynep Bektaş’ın basın mensuplarıyla görüşmek istemediği belirtildi. Öte yandan polis olayı gerçekleştiren ve kimliği belirlenemeyen iki zanlıyı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler