Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Muhaliflere silah Türkiye’den gidecek

Muhaliflere silah Türkiye’den gidecek

Muhaliflere silah Türkiye’den gidecek
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1914 Beğen : 0

Suriye'de Beşar Esad'a karşı muhalefet eden Özgür Suriye Ordusu'nun Baas güçlerine karşı mücadelesi devam ederken; Suriye Milli Konseyi, Özgür Suriye Ordusu'nu daha iyi organize etmek için temsilcilik kurdu.

Milli Konsey Başkanı Burhan Galyun, temsilciliğin büyük ihtilalle Türkiye'de olacağını ifade etti.

Paris'te basın toplantısı düzenleyen Suriye Milli Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Özgür Suriye Ordusu'nu da desteklediklerini söyledi. Daha önce de muhalif savaşçılara silah temin edilmesi için çağrıda bulunan Milli Konsey, Suriye'deki silahlı çatışmalara müdahil olacağını resmen açıklamış oldu.

Galyun, ''İlk olarak ihtiyaçlarımızı belirlemeye çalışacağız ve daha sonra bunları nasıl tedarik edeceğimizin yollarını arayacağız. Bizim hedefimiz savaş açmak değil, sivilleri korumak'' dedi.

Bu arada Katar'ın Özgür Suriye Ordusu'na silah desteğini açıklaması dikkat çekti.

KUVEYT'TEN ÖZGÜR SURİYE ORDUSU'NA DESTEK

Kuveyt Meclisi'nden Özgür Suriye Ordusu'na destek geldi. Kuveyt Meclisi, Suriye rejimine karşı silahlı mücadele yürüten Özgür Suriye Ordusu'nu destekleme karı aldı. Meclis ayrıca, hükümetten Esad rejimiyle ilişkileri kesmesini istedi.

Meclisin bugün kabul ettiği tasarıda, Beşar Esad'ın, halkına karşı işlediği suçlardan yargılanması çağrısı yaptı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler