Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Mücadele iflas etti, müzakere şart

Mücadele iflas etti, müzakere şart

Mücadele iflas etti, müzakere şart
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1834 Beğen : 0

TBMM İdare Amiri Sakık, BDP 'li milletvekillerinin PKK mensuplarıyla buluşmasının ardından, bu milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin bazı siyasilerin demeçlerini hatırlatarak, “1994'lerde yine böyle bir fırtına koparılmıştı, DEP'li milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılmıştı. Sene 2012, bugün yine BDP 'li milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması talep ediliyor. Geçmişten ders alsalardı, bunları seslendirmezlerdi” diye konuştu.

AK Parti , MHP ve son olarak CHP 'den bazı siyasilerin, BDP 'li milletvekilliklerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması yönünde beyanlarda bulunduğunu söyleyen Sakık, BDP 'lilerle ilgili dokunulmazlık dosyalarının yüzde 100'ünün düşünce ve ifade açıklama kapsamında olduğunu, buna karşın AK Parti , CHP ve MHP 'lilerle ilgili dosyaların büyük çoğunluğunun ihaleye fesat karıştırma, sahtecilik ve dolandırıcılık içerikli suçlar kapsamından ötürü olduğunu iddia etti.

BDP 'li milletvekillerine yönelik tepkiye CHP 'nin de katılmış olmasından üzüntü duyduklarını dile getiren Sakık, AK Parti yönetiminde de gittikçe “şahinler” olarak nitelendirilen isimlerin ağırlık kazanmaya başladığını ileri sürdü. Sakık, “Sayın Başbakanı uzun zamandır yönlendirenler, onlar yenildiler. Onun için derhal bu ekipleri görevden almalıdır, barıştan yana olanlarla müzakere yolunu açmalıdır. Biz demokratik zeminin bu sorunu çözeceğine inanıyoruz” dedi.

Sakık, MHP 'nin “ Kandil 'e Türk bayrağı dikme” anlayışında olduğunu belirterek, “Siz kimsiniz? Kendi topraklarınıza gidemiyorsunuz, Şemdinli'ye gidemiyorsunuz, Adana 'nın ötesine gidemiyorsunuz. Önce Şemdinli'ye gidin, bir karpuz kesin insanlarla” şeklinde konuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler