Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Mehmet Kocadon serbest!

Mehmet Kocadon serbest!

Mehmet Kocadon serbest!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1947 Beğen : 0

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Bodrum Belediyesi’ne yönelik düzenlenen operasyonda aralarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da bulunduğu 9’u tutuklu, 72 sanığın yargılandığı davada, aralarında Kocadon’un da bulunduğu 8 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tek tutuklu kaldı

Muğla Adliyesi’ndeki duruşma salonunun yeterli olmaması nedeniyle Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı. ”İhaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, haberleşmenin gizliliğini ihlal, rüşvet ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” iddialarıyla tutuklu yargılanan Mehmet Kocadon, Mehmet Özsert, Haluk Aytı, Onur Çevik, Oktay Baysal, Niyazi Doğan, Yüksel Aslan, Saim Görgülü ve Vahit Kara ile tutuksuz yargılanan bazı sanıklar duruşmaya katıldı.

Önceki gün başlayan ve sanıkların çok olması nedeniyle dün de devam eden davada, sanıkların ifadeleri alındı. Sanık avukatlarının savunmalarının ardından mahkeme heyeti, Mehmet Kocadon, Haluk Aytı, Onur Çevik, Oktay Baysal, Niyazi Doğan, Yüksel Aslan, Saim

Görgülü ve Vahit Kara’nın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına, Mehmet Özsert’in ise tutukluluk halinin devamına karar verdi. Demokrat Parti İl Başkanı Zekai Alper, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun ve zorlu bir süreçten sonra Kocadon ve 7 arkadaşının tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını söyledi.

Bu zorlu süreçte herkesin Kocadon’un eşi ve çocuklarıyla dayanışma içinde olduklarını anlatan Kocadon, ”Allah bir daha böyle günler göstermesin. Mehmet Kocadon belediye başkanlığı görevi sürecinde hiçbir olumsuz işin altına imza atmamıştır. Bunun ortaya çıkmasından dolayı da çok mutluyuz. Kocadon’un tahliyesi tüm ailesine, Bodrumlulara ve Demokrat Partililere hayırlı olsun” dedi.

MUTSO binası önünde

bekleyen ve tahliye haberini alan sanıkların yakınları da sevinç gösterisinde bulundu. Öte yandan, duruşma sırasında fenalaşan Niyazi Doğan’a duruşma salonuna çağrılan 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti.

SOSYAL MEDYADAN İLK TEPKİLER

Mehmet Kocadon'un yargı süreci sanat camiası tarafından da basın tarafından da yakından izleniyordu...

Gani Müjde:

Bodrum'un seçilmiş Belediye Başkanı sevgili dostum Mehmet Kocadon tahliye olmuş.Geçmiş olsun diyorum.)))

Deniz Ülke Arıboğan
Bodrum belediye başkanı Mehmet Kocadon tahliye olmuş. Çok sevindim.

Tufan Türenç ‏
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon serbest bırakıldı. İçerde yattığı yanına kar kaldı. Öyle adalet dostlar başına.

Irmak Unal ‏
"Bodrum baskanini geri istiyor!!!" Kesinlikle... Kocadon dan önce ve sonra diye bir donem var bence Bodrum icin!Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler