Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Meclis'e hangi peygamber sorusu!

Meclis'e hangi peygamber sorusu!

Meclis'e hangi peygamber sorusu!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1850 Beğen : 0

Yeni Eğitim Yasası’nda 'Hz. Peygamberimizin hayatı seçmeli ders olarak okutulur' maddesinin TBMM’ye verilen dilekçeyle aydınlatılması istendi: Hangi peygamber?

Zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran 4+4+4 yeni eğitim yasasının 9. maddesi, "Ortaokul ve liselerde Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamberimizin hayatı, seçmeli ders olarak okutulur." diyor.Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin genç araştırma görevlilerinden Osman Serkan Gülfidan, “bu maddede sözü edilenin hangi peygamber olduğunu, TBMM’nin bir peygamberinin mi olduğunu ve yasa maddesinde adı belirtilmeyen peygamberin herkesin peygamberi olduğu kanısına nasıl varıldığı”nı bilgi edinme yasası kapsamında TBMM Başkanlığı’na sordu.

Taraf gazeetsinden O.Serkan Gülfidan'ın haberine göre, TBMM talebin bilgi edinme yasası kapsamında değerlendirilmediğini belirterek sorulara yanıt vermedi.

Bu gelişme üzerine aynı soruları TBMM Dilekçe Komisyonu’na soran Gülfidan, Komisyon’dan sorularının yanıtını bekliyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler