Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Madonna'nın Illuminati şarkısı kafaları karıştırdı

Madonna'nın Illuminati şarkısı kafaları karıştırdı

Madonna'nın Illuminati şarkısı kafaları karıştırdı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 4217 Beğen : 0

Madonna’nın 13. göz ağrısı Rebel Heart, daha piyasaya çıkmadan, kimliği belirsiz kişiler tarafından geçen Çarşamba internete sızdırıldı. Bu durum Madonna’yı o kadar etkilememiş olsa gerek ki, bu işe küsüp albümü yayınlamamak yerine, içinde 6 şarkı bulunan albümünü Spotify üzerinden hayranlarıyla buluşturdu. Burası haberimizin en cılız yeri…

Haberin en önemli kısmı ise şu: 6 şarkılık albümün bir şarkısının adı Illuminati! (Kafanızın içindeki gerilim efektini duyar gibiyim.) Aslına bakılırsa şarkı biraz metaforik, biraz da dandik... Sözlerini okumak için sabırsızlanıyorsunuz, biliyoruz. Okuyucuları daha fazla bekletmeyelim… Şimdi karşınızda ne dediği Illuminati veya Madonna dışında kimse tarafından anlaşılmayan şarkısıyla, popun kraliçesi Madonna ve şarkısı Illuminati… (Alkış!)

Illuminati
Beyonce ve Jay-Z değil
Nicki (Minaj) ya da Lil Wayne değil
Oprah (Winfrey) ve Obama değil
Pope ya da Rihanna
Kraliçe Elizabeth yada Kanye (West)

Pentagram (5 köşeli yıldız) ya da büyücülük değil
Üçgenler ya da para yığınları değil
Kara büyü ya da (Lady) Gaga
Gucci ya da Prada
Altın bir kedi sürüyor

Her şeyi gören göz bu gece izliyor
İşte olan bu
Gerçek ve ışık

Her şeyi gören göz bu gece izliyor
Saklayacak bir şey yok
Sırlar açığa çıkıyor

Nakarat:
Bu herkesin içinde olduğu bir parti , parlıyor Illuminati gibi
Bu herkesin içinde olduğu bir parti, parlıyor Illuminati gibi

Aydınlanış her şeyi başlattı
Ve artık medya her şeyimizin aldatıyor
Doğru ya da yanlış şekilde

Bu dans zamanı ve bu karanlığı bir şeye çevir
Öyleyse hadi ateş yak, bu müzik sarsacak
Sonsuza kadar yaşayacağız, sevgi asla ölmez
Bu gece başlıyor

Rihanna yeni dünya düzenini bilmiyor
Olay gümüş şifreli köşeler değil
Bu IŞİD ya da Anka kuşu değil, Mısırın kameraları
Sefil bir şekilde yapma bunu
Bu Steve Jobs ya da Bill Gates değil.
Birleşik Devletlerin Google’ı değil.
Bieber ya da Lebron,
(Hillary) Clinton ya da Obama,
Ya da nefret etmeyi sevdiğin biri


Anlaşılmadığı üzere, şarkının sözleri baya dandik. Madonna, muhtemelen bir şeyler anlattığı şarkısında, birçok ünlüden, sporcudan, siyasetçiden ve şarkıcıdan söz ediyor fakat olay nedir, ne değildir bir şey söylemek pek mümkün olmuyor. Jay-Z’den Steve Jobs’a, Bill Gates’ten Lebron James’e birçok isim sayıyor; fakat şarkının içinde Rebel Heart albümünde düet yaptığı Nikki Minaj da var. Dolayısıyla bahsedilen isimler, –eğer Nikki Minaj, Madonna’nın kafasını bozmadıysa- Illuminati’ye üye insanlar değil herhalde. Fakat Illuminati adlı bir şarkıda bu insanların isimlerini kullanmak da bahsedilen isimlerin ya örgütün üyesi olduğuna ya da Illuminati tarafından kontrol altında olduklarına işaret ediyor. Şarkıda geçen isimleri listeleyip hangisinin daha kuvvetle muhtemel olduğunu düşünelim.

*Rihanna
*Justin Bieber
*Steve Jobs
*Obama
*Hilary Clinton
*Lebron James
*Beyonce
*Jay-Z
*Nicki (Minaj)
*Lil Wayne
*Oprah (Winfrey)
*Papa
*Kraliçe Elizabeth
*Kanye (West)

İsimler biraz şüpheli görünüyor. Rihanna bir şarkısında kendisinden ‘Illuminati’nin prensesi’ diye bahsederken, Beyonce, yakın zamanda Oprah’ın programına katılarak ‘Illuminati üyesiyim’ açıklamasını yapmıştı. Oprah’nın ‘Jay-Z de Illuminati’ye üye mi?’ sorusuna ise ‘Buna cevap veremem, bu onun özel hayatı’ diye cevap vermişti. Aslına bakılırsa Jay-Z bu soruya her konsere çıkışında, elini Illuminati’nin sembolü olduğu düşünülen üçgen şeklinde birleştirerek cevap veriyor. Ayrıca Kanye West, Rihanna ve Jay-Z ortak yapımı ‘Run This Town’ şarkısının canlı performanslarında da ‘eli üçgen yapmak’ eylemi birçok kez tekrarlanıyor.

Şarkıdaki isimleri tek tek ele aldığımızda Madonna’nın saydığı isimlerin çoğunun, hatta belki hepsinin Illuminati üyesi olabileceği sonucuna varabiliyoruz. Herhalde sırf kafiye yapmak için bu ünlü isimleri harcayacak hali yok.

Şarkının nakaratında ‘Bu herkesin içinde olduğu bir parti, parlıyor Illuminati gibi’ diye tekrarlanan bir kısım var. Şarkıda adı geçenlerin bir şekilde topluma yön veren insanlar olduğunu, hali hazırdaki düzenin en tepe noktasının bile daha tepesinde olduklarını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu düzene NBA gibi spordan uzaklaşıp artık ‘show business’a kayan bir iş ile, gösteriye, görselliğe dayanan popüler kültür ve siyaset dünyasından insanlar da dahil… Dolayısıyla parti ‘şu an yaşadığımız düzen’, onu parlatanın da Illuminati üyeleri olduğu yorumu yapılabilir.

Sonuç olarak, Madonna yıllardır kendisi hakkında yapılan ‘Illuminati’nin başındakilerden biri’ yorumunu destekleyen bu şarkısıyla, kafaları iyice karıştırıyor. ‘Saklayacak bir şey yok, sırlar açığa çıkıyor’ cümlesiyle de Illuminati’nin artık sübliminal değil, daha aleni bir şekilde karşımıza çıkacağının mesajı veriliyor.

Şarkıyı bu linkten dinleyebilirsinizYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler