Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Lübnan'da kaçırılan Türk işadamı serbest

Lübnan'da kaçırılan Türk işadamı serbest

Lübnan'da kaçırılan Türk işadamı serbest
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1866 Beğen : 0

Lübnan'da kaçırılan Türk işadamı Aydın Tufan Tekin, dün gece serbest bırakılarak Türkiye 'nin Beyrut Büyükelçisi İnan Özyıldız'a teslim edildi.

Lübnan İçişleri Bakanı Merven Şerbil ve Türkiye 'nin Beyrut Büyükelçisi Süleyman İnan Özyıldız'ın, “Hoşgeldin, artık özgürsün” ifadeleriyle Tekin'i karşıladıkları belirtildi.

Aydın Tufan Tekin daha sonra Lübnan Başbakanı Necib Mikati'nin özel uçağıyla Dalaman Hava Limanı'na indi. Tekin, “İlk olarak Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımıza, Dış İşleri Bakanımıza, Lübnan hükümetine, Arçelik ailesine ve bu konuda gecesini gündüzüne katan herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

İşadamı Tekin'in uçağı, 02.10'da Dalaman Hava Limanı İç Hatlar Terminali'ne indi. Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel, Türkiye 'nin Beyrut Büyükelçisi Süleyman İnan Özyıldız ile birlikte uçaktan inen Tekin, ailesinin bekletildiği VİP salonuna geldi.

Burada babası Mahmut, annesi Güldane ve kız kardeşi Burçak Tekin ile kucaklaşan İşadamı Tekin, Beyrut'ta göz hapsinde tutulduğu günleri gazetecilere anlattı.

İşadamı Aydın Tufan Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurtulmasının hala bir rüya gibi olduğunu söyledi.

27 gün boyunca tutulduğu göz hapsinden kurtulma anının hayalini kurduğunu anlatan Tekin, “İlk olarak Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Dışişleri Bakanımıza, Lübnan hükümetine, Arçelik ailesine ve bu konuda gecesini gündüzüne katan herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Tekin, 27 günün uzun bir süre olduğunu, bu günleri gece ve gündüz olarak düşünülmesi gerektiğini belirtti.

“BENİM MASUM OLDUĞUMU BİLİYORLARDI”
Göz hapsinde tutulduğu sürede kendisine gayet iyi davranıldığını kaydeden Tekin, “Kaçırıldım, 27 gün göz hapsinde tutuldum ama belli şeyleri insanlık namına bana sağlamaya çalıştılar. Benim masum olduğumu biliyorlardı. Bu sebeple günlük hayatımda yapmam gereken bir çok şeye izin verdiler” diye konuştu.

Bir gazetecinin operasyon sırasında silah sesi duydunuz mu sorusuna Tekin, şu yanıtı verdi:

“Kurtulma anında bana gidiyorsun dediler ve gittik. Öğrendiğim kadarıyla aşiretin yaşadığı mahalleye operasyon yapılmış. Fakat benim operasyonla ilgili bir bilgim yok. Kurtarıldığım sırada herhangi bir silah sesi duymadım.”

İşadamı Tekin'in babası Mahmut Tekin ise hükümetin süreci başından beri iyi bir şekilde yönettiğini, oğlunun sağ salim kurtulduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.

MARMARİS'TEKİ EVİNE GİTTİ
Daha sonra Marmaris'teki evine giden Tekin Havalimanında annesi Güldane Tekin ve babası Mahmut Tekin tarafından karşılandı. Tekin, buradan Marmaris'in İçmeler beldesindeki evine geldi. Burada yakınları, arkadaşları ve komşuları tarafından alkışlarla karşılanan Tekin, sevenleriyle kucaklaştı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, Türk ve Lübnan hükümetlerini kastederek “Bu zor günlerde bana destek oldukları ve ailemin yanında oldukları için çok teşekkür ederim. İki hükümet de çok çalıştı ve bir çok insan bu konuda görev aldı. Başarılı olduk, buradayım ve ailemle birlikteyim” dedi.

27 gün süren esaretinde zor günler geçirdiğini ve aklına bir çok şeyin geldiğini anlatan Tekin, “Günleri, saatleri ve dakikaları sayıyorsunuz. Gelişmeleri takip ediyorsunuz. Gelişmeler güzel olunca seviniyorsunuz, kötü olunca bunalıyorsunuz. Ama hepsi geçti” diye konuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler