Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Lübnan'da çatışma: 3 ölü, 25 yaralı

Lübnan'da çatışma: 3 ölü, 25 yaralı

Lübnan'da çatışma: 3 ölü, 25 yaralı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1785 Beğen : 0

Sünni mahallesi Bab el Tabbana ile Alevi mahallesi Cabal Muhsin'de gece boyunca silah seslerinin devam ettiği belirtildi.AFP haber ajansı, çatışmaların Alevi ve Sünni mahallelerini bölen Suriye Caddesi'nde yoğunlaştığını ve birçok sivilin bölgeyi terk ettiğini bildirdi.

Şubat ayından bu yana Lübnan'da Suriye rejimi yanlıları ile muhalifler arasında gerginlikler devam ediyor. Haziran ayı başlarında çıkan çatışmalarda 15 kişi ölmüştü.

Trablusşam'daki çatışmaları, son dönemlerde artan adam kaçırma olaylarının tetiklediği düşünülüyor.

Muhalif Suriye Ulusal Konseyi, Lübnan'daki Suriyelilerin kaçırılmasından Suriye rejimi yanlısı Hizbullah'ı sorumlu tutmuş, Hizbullah ise olaylarla bir ilgisi olmadığını açıklamıştı.

Bir üyelerinin Suriye'de tutulmasına cevaben Şii bir aşiretin düzenlediği kaçırma eylemlerinin ardından Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar geçen hafta vatandaşlarına Lübnan'ı terk etmeleri çağrısında bulunmuştuYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler