Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Levent Kırca'dan ağır sözler

Levent Kırca'dan ağır sözler

Levent Kırca'dan ağır sözler
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2009 Beğen : 0

Sanatçı Levent Kırca, Erciyes Üniversitesi'nde öğrencilerle söyleşisinde Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu'nu sert bir dille eleştirdi. Kırca, "Buradan gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum. Onlar vatan hainidir" dedi.Erciyes Üniversitesi Düşünce ve Tartışma Kulübü ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) tarafından Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenen söyleşiye ünlü sanatçı Levent Kırca, yaklaşık 1 saat gecikmeyle geldi.

Programdan haberi olmadığını ve otelde dinlendiğini söyleyen Kırca, "Bir işgüzar söz vermiş ama sanırım bana söylemeye de çekinmiş. Haberim olsa koşar gelirdim sizi bekletmezdim. Benden kaynaklanmasa da beklettiğim için özür dilerim" dedi.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Kırca, "Sezen Aksu'yla başlayan döneklik furyası Halil Ergün'le devam etti, sonra Ali Poyrazoğlu girdi devreye. Hükümetin yaptıklarını çok beğeniyorum' dedi. Ben bunlara artık söz söylemiyorum. Gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum. Artık bu insanların dönüşü diye bir şey olamaz. Dönmesi halinde bizim bağrımıza basmamız mümkün değildir. Benim için bunlar birer vatan hainidir, bunu açıkça söylüyorum" diye konuştu.

Kırca, politikacıların dokunulmazlığı olduğunu, o yüzden korkusu olmadan konuşup, sonra mecliste oturmaya devam ettiğini de vurgulayarak, "Ama, bana isteyen herkes dokunabilir. Kim isterse dokunsun umrumda değil, korkmuyorum" dedi

Söyleşi öncesinde gerginlik

Sabancı Kültür Sitesi'ndeki söyleşi öncesi polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kendilerini "ülkücü" olarak tanıtan bir grup öğrenci, güvenlik nedeniyle salona alınmadı.

Ülkü Ocakları üniversite temsilcisi Cemil Parlak, "Biz buraya öğrenci kimliklerimizle Levent Kırca'yı dinlemek için geldik. Ancak, güvenlik güçleri karşıt görüşe olduğumuz gerekçesiyle salona girmemize izin vermedi. Amacımız, Türk örf ve adetlerine aykırı açıklama yapan Levent Kırca'yı protesto etmek değildi. Ülkü Ocakları Başkanımızın talimatıyla, salona alınmadığımız için buradan sessizce dağılıyoruz" açıklaması yaptı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler