Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Lenin'in kemikleri sızlayacak!

Lenin'in kemikleri sızlayacak!

Lenin'in kemikleri sızlayacak!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2069 Beğen : 0

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bu konudaki anlaşmayla ABD ve diğer NATO üyesi ülkelerin, Ulyanovsk'taki hava üssünü Afganistan'a askeri kargo ve asker transferi noktası olarak kullanmasına izin verileceğini söyledi.

Associated Press'in haberine göre, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, anlaşmanın bir süre sonra bakanlar kurulunda da ele alınacağını belirtti. Lavrov, anlaşmayı savunarak, NATO'nun Afganistan'daki başarısının Rusya'nın ulusal çıkarları için iyi olduğunu ifade etti.

Moskova yönetimi daha önce başta ABD olmak üzere NATO üyelerinin, Afganistan'a ikmal için hava koridorlarını ve demiryollarını kullanmasına izin vermişti.

Ulyanovsk, asıl adı Vladimir İlyiç Ulyanov olan Lenin'in doğum yeri. Daha önceki ismi Simbirsk olan kenti adı, Lenin'in ölümünün ardından 1924 yılında değiştirilmişti.

33 YIL ÖNCE İŞGAL ETMİŞTİ

Sovyetler, 1979'da Afganistan'ı işgal etmiş, Afgan mücahitlerle savaşan Rusları bu ülkeden çıkarmak için başta ABD ve NATO olmak üzere tüm Batılı devletler seferber olmuştu. Dünya savaşın eşiğine gelmiş, 10 yıl sonra ise Ruslar Afganistan'dan çekilmişti. Hatta Rusya'nın Afganistan'daki mücadelesi, popüler Hollywood filmlerine de konu olmuştu. Bu filmlerin en ünlüsü olan "Rambo 3" filminde "Vietnam fatihi" ABD'li asker John Rambo, Afgan Mücahitlerle birlikte Rus askerlerine karşı savaşmıştı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler