Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Ladin'i yakalatan doktora 33 yıl hapis

Ladin'i yakalatan doktora 33 yıl hapis

Ladin'i yakalatan doktora 33 yıl hapis
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1876 Beğen : 0


ABD Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'ın Pakistanlı cerrah Şakil Afridi'ye 33 yıl ceza vermesinin hiçbir temeli olmadığını belirtti. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Victoria Nuland, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile Savunma Bakanı Leon Panetta'nın daha önce Afridi'nin davasıyla ilgili kaygılarını dile getirdiğini vurgulayarak, bu konudaki görüşlerinin değişmediğini kaydetti.

Nuland, Afridi'nin ceza aldığının hatırlatılması üzerine de yasal sürecin sona erdiğine dair durumun açık olmadığını, Afridi için başka yasal seçenekler de olabileceğini ifade etti.

Afridi, dün vatan hainliği suçundan 33 yıl hapis, ayrıca 3500 dolar para cezasına çarptırılmıştı. Afridi'nin kararı temyize götürme hakkı bulunuyor. Şakil Afridi, Bin Ladin'in Abbottabad'daki varlığını doğrulamak ve DNA bilgileri toplamak için bölgede ABD Merkezi Haberalma Ajansı (CIA) için aşılama programını yürütüyordu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler