Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Korkunç geceden geriye bunlar kaldı

Korkunç geceden geriye bunlar kaldı

Korkunç geceden geriye bunlar kaldı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1946 Beğen : 0

Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma ve Tugay Komutanlığı’na eş zamanlı saldırı düzenleyen PKK’lılardan 5’i ölü olarak ele geçirilirken, operasyonlar sabaha kadar devam etti.

Yaklaşık 2 saat süren çatışmanın izleri ise sabah ortaya çıktı. İlçe merkezinde kamu binaları ve sivillere ait iş yerleri çatışmalar sırasında zarar görürken, patlamamış mühimmatlar ise alınan güvenlik önlemlerinin ardından yerinde etkisiz hale getirildi.

Çarşamba günü, Şemdinli İlçesi’nin Bağlar ile Zorgeçit Köyleri arasında teröristlerce yola döşenen patlayıcıların uzaktan kumandayla patlatılması ve dün Derecik Beldesi’nin Omurlu Köyü’ndeki Omurlu 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı ile Derecik Jandarma Taburu’na yapılan saldırıların ardından bölgede operasyonlar devam ederken, PKK’lılar dün akşam da ilçe merkezine saldırdı.

Yaklaşık 30 kişilik bir PKK’lı grubu saat 20.30’da, ilçe merkezinde aynı binada bulunan Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü ile 100 metre yakınındaki Jandarma Komutanlığı ve ilçe dışındaki Tugay Komutanlığı’na eş zamanlı saldırı düzenledi.

PKK’lıların uzun namlulu silah ve roketatarlarla yaptığı saldırıya, önceden istihbarat aldıkları için hazırlıklı olan güvenlik güçleri anında karşılık verdi.

İlçe merkezinde çıkan ve saat 22.40’a kadar süren çatışmada 5 PKK’lı ölü olarak ele geçirildi.

Mahalle aralarındaki operasyonlar ise sabaha kadar sürdü.

Yaklaşık 2 saat yoğun biçimde süren çatışmaların izleri ise sabah saatlerinde ortaya çıktı. İran ve Irak’a sınır olan Şemdinli’de bir çok kamu binası ve sivillere ait ev ve işyerleri zarar gördü.

İlçe merkezinde yaşayanlar büyük korku içerisinde sabahı beklerken, patlamamış olan el bombaları ve çeşitli mühimmatlar için de sabahın erken saatlerinden itibaren ilçede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Uzman ekipler çatışmaların yoğun olarak meydana geldiği bölgelerde büyük bir titizlikle mühimmat aradı. Patlamamış olan mihimmatlar özel kıyafetli bomba uzmanı ekipler tarafından güvenlik önlemleri altında etkisiz hale getirildi.

Çatışmanın ardından çekilen fotoğraflarda dün akşam yaşanan dehşet dolu anların izlerini görmek mümkün...Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler