Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert yanıt!

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert yanıt!

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert yanıt!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2031 Beğen : 0
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Konuşmasında Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklenen Kılıçdaroğlu, Başbakan'ı hedef alarak "Ben hayatımda hiç bu kadar yalancı politikacı görmedim" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bekir Çoşkun için söylediği sözleri hatırlatan Kılıçdaroğlu; "Kaleminden pislik akıyor" diyen bir Başbakan var. Bir Başbakan'a yakışır mı? Sen ağzına bak. Ağzından çıkan lafa bir bak önce" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şu şekilde;

ANADOLU BOŞALIYOR

Özelleştirmeye son vereceğiz.13 Mayıs Pazar günü Anneler Günüydü.Mutlu bir gündü.Ama geldiğiniz noktada öyle anneler varki onlar şehit anneleriydi. CHP vekiller onların anneler gününü kutladılar.Onların derdine dert ortağı oldular.

Sorun bizim gitmemizle çözülmüyor. Sorun kanın, acının durmasıdır.Buradan sesleniyorum 40 yıldır Türkiye'nin gündemindeki en temel sorun diye size sorsalar. Bu sorun terördür. Peki kabahat kimde? Korucuda mı, vatandaşta mı, askerde mi? Bir dönüp kendimize bakalım. Bu sorunun vebali kimin omzunda? Politikacıların omuzlarındadır.

40 yıldır kan akıyor bu ülkede. Edebiyat yapıyorlar 'Analar ağlamasın' diyorlar. Bu lafı ederken yürekten söyleyeceksiniz. Neyi çözdün de analar ağlamadı? Efenim yeni projeler üretiyoruz. Yeni strateji belirliyoruz. Yahu 40 yıldır... Ama Recep Tayyip Erdoğan bu sorunu çözemez. Bu sorunu çözecek olan CHP'dir. Çünkü bu konuda ilk raporu yazanda biziz. Bu sorun toplumsal uzlaşmayla çözülür. Bunun için masaya oturacaksın.

Bu sorun çözülmedikçe sağlıklı sonuç olamaz. Adana dahil Diyarbakır, Hakkari, Bitlis... Nerede saniyeleşme var. Herkes İstanbul'da Anadolu boşalıyor.

1930'lu yıllarda Diyarbakır 3. büyük sanayi kentimizdi. İşsizlikle mücadeleseyle her yerde olsun dediler. Anadoluyu ayağa kaldırmak bizim boynumuzun borcu. Biz Anadolu'yu sömürmeyeceğiz.

ANNELERİ PARA İLE SUSTURDU

Gülyazı köyünde 34 yurttaşımız öldürüldü. Okul masrafları için kaçakcılık yapıyorlardı. Bu anneleri naptılar para ile susturmaya çalıştılar. Bir çocuğun değeri para ile ölçülebilir mi? Başbakan'a soruyorum sen çocuğunun bedelini ortaya koyabilir misin?

İpe un sererek sorumluları bulmaya çalışıyorlar. Aslında zaman kazanıp unutturmaya çalışıyorlar. Bu emri hükümet verdi. Sınırdışı operasyona talimat hükümetten gelir.

Bir de size istihbaratı kim verdi? Cevap var mı yok. Gülyazı köyündeki anneler Erdoğan'ı Allah'a emanet etti.

ALDATANLAR VE KANDIRANLAR PARTİSİ

Memur- Sen'de 'nikah masasında bile bu kadar iştahlı evet demedik' diyordu. Ama referandumda kullandılar. Ne oldu? Biz size dedik bunlar size para vermemenin yolunu arıyorlar dedik.

Memura 3+3 vericeklermiş. Şimdi diyorlar ki 'sen bizi kandırdın' E günaydın... Sizi öyle bir kandırdılar ki siz yargıya bile gidemeyeceksiniz. Anca 3 gün kahramanlık yaparsınız.

Aldatanlar ve Kandıranlar Partisi olduğunu hala öğrenemediniz mi? Totaliter zihniyet bulaşıdır. Bu hastalık yayıldığında yönetimler totaliter bir yapıyla baskıcı bir şekle dönüşüyorlar. Her türlü baskıyı kullanıyorlar. Bunla mücadele edenler de aydınlardır.

Aydınlar meşaledir. Bedel ödemekten korkmazlar. Hitler rejimine bakın aydınlar her zaman toplumların öncüsü olmuşlardır. Bedel ödemeden özgürlük alınmaz. Ben aydın adını aldım demekle olmaz aydının sorumluluğu vardır.

Toplumun geleceğini gören insandır. Sorumluluğu olan aydın olur korkak adamdan aydın olmaz. Aydın neden direnir, toplumun çaresz olmadığını göstermek için.

Eğer aydın direnmesse toplum direnemez. Bunun adı öğrenilmiş çaresizlik. Diktatöre teslim olan bir aydın ahlakını yitirmiş bir aydındır.

AĞZINDAN ÇIKAN LAFA BAK

Bekir Coşkun için "Kaleminden pislik akıyor" diyen bir başbakan var. Bir Başbakan'a yakışır mı? Sen ağzına bak. Ağzından çıkan lafa bir bak önce.

Demek ki Bekir Coşkun kendisini tarihe yazdırdı, seni de tarihin çöp sepetine atacak bunu unutma. Gerçek demokrasi ve özgür basın olsaydı bir başbakan böyle bir laf edemezdi, etseydi medya o lafı ona yedirirdi.

Recep Tayyip Erdoğan basın özgürlüğünün sınırlarını belirleyecekse o ülkede demokrasi yoktur demektir. Bugün Bekir Coşkun'a yapılan yarın bir başka gazeteciye de yapılır.

En az üç gruptur söylüyorum: Türkiye'nin en büyük sorunu siyasi ahlaktır.

Basın mensubu diğer mesleklerden çok farklıdır. O kamuyu aydınlatacaktır. Recep Tayyip Erdoğan'ın kafasıyla darbe yapanların kafası aynıdır. Bu anlayış firavun anlayışı, bunu yapan da firavunlaşan adamdır.

Recep Tayyip Erdoğan il başkanı olduğu dönemde başkanlığa karşı çıkarak "Başkanlık ABD emperyalizminin bir tavsiyesidir" diyor.

Suriye konusunda CHP'nin politikasını anlayamamış Recep Tayyip Erdoğan sen zaten anlayamazsın ki. Anlaman için düşünmen lazım. Kendini egemen güçlerin politikalarına endekslediysen anlayamazsın.

Anlamak için özgür düşünmek lazım. Hele hele ruhunda dokusunda Kuvay-ı Milliye ruhu olmayan bizi hayatta anlayamaz. İradesini özgürce kullanamayan batının egemen güçlerinin çözmeliğini yapan insan bizi anlayamaz.

Recep Tayyip Erdoğan boşuna yorulma sen bizi zaten anlayamazsın ama biz seni çok iyi anlıyoruz ve kimlere hizmet ettiğini çok iyi biliyoruz.

"Tek din, dil değil din din" diyen adam... Aradan bir süre geçti düzeltmenler çıktı ortaya "Efendim vatan diyecekti din dedi" dediler. Sonra çıktı "dilim sürçtü" dedi. Sayın başbakan senin dilin değil iktidarın da sürçtü.

BU KADAR YALANCISINI GÖRMEDİM

Hayatımda bu kadar yalancı bir politikacı görmedim. 7 ay önce kredi derecelendirme kuruluşu S&P'yi övüyordun şimdi neden bağırıyordun. Anlamak mümkün değil.

Demokrasi ancak bedel ödenerek yakalanabilir. Sayın Recep tayip Erdoğan kavgaya gerek yok. Demokrasi mi istiyorsun gel arkadaş Kenan Evren'in getirdiği yasaları değiştirelim.

Geliyor mu? Gelemez. Diktatör kafasında olan biri demokrasiye mi inanır. Daha düne kadar demokrasiyi küfür rejimi olarak tanıtmıyorlar mıydı?

Erdoğan medya patronluğunu bırak. İnsan haklarına saygılıysan gel huzur içinde bu parlementoyu çalıştıralım. Çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakalım.

Sende darbecisin onların suç ortağısın. Demokrasiyi sağlamak zordur biz bu bedeli ödemeye razıyız. Ödün vermeyeceğiz.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler