Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Kılıçdaroğlu listesinin delinmesine ne dedi?

Kılıçdaroğlu listesinin delinmesine ne dedi?

Kılıçdaroğlu listesinin delinmesine ne dedi?
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1876 Beğen : 0

Çok sayıda liste çıkmasını yadırgamadığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, "Listeyi Delen İsimler de Bizim İçin Çok Değerli" dedi.

CHP Lideri, PM seçimine ilişkin tartışmayla ilgili değerlendirmeler yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay sona erdi ancak parti meclisine ilişkin tartışmalar sürüyor. Genel Başkanlığa yeniden seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, parti meclisi için hazırladığı anahtar listeyi il başkanları, ilçe başkanları ve vekillerle konuşarak oluşturduğunu söyledi.

Farklı listelerin havada uçuştuğu kurultayda Kılıçdaroğlu'nun 98 kişilik anahtar listesi delindi. Listeyi delen isimlerden en önemlileri ise İlhan Cihaner ve Fikri Sağlar'dı.

"Çok Sayıda Listenin Çıkmasını Yadırgamadım"

Bir televizyon kanalında soruları cevaplayan Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayda çok sayıda listenin çıkmasının yadırganmaması gerektiğini belirterek bunun siyasetin doğasında olduğunu söyledi.

CHP Lideri, "Ben oy kullanmak için salona girdiğimde şunu gördüm her tarafta adayların kendilerine oy isteyen afişleri vardı. Salona girdiğim anda afişleri görünce 'tamam' dedim, 'CHP'ye demokrasi gelmiş' Olması gereken de budur" diye konuştu.

"Listeyi Delen İsimler de Bizim İçin Çok Değerli"

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Fikri Sağlar ve İlhan Cihaner'in neden anahtar listede olmadığı sorusunu da şu cevabı verdi:

"Benim hazırladığım 98 kişilik listede olmamalarının nedeni il başkanları ilçe başkanlarıyla milletvekilleriyle görüştük. Orada ortaya çıkan tabloyu, havuzu ben bir anlamda oluşturdum. O iki isim de olabilirdi, olmaya da bilirdi. Sayın Fikri Sağlar uzun yıllar siyaset deneyimi birikimi olan bir arkadaşımız, kitaplar yazmış aynı zamanda aydın yönü ağır basan bir arkadaşımız. Sayın Cihaner de savcılık yaparken gözaltına alınıp hapse atılan mağdur olan ama yılmayan mücadela eden bir diğer değerli arkadaşımız. İkisi de bizim için çok değerli."Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler