Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem İsrail'de İran lehine gösteri

İsrail'de İran lehine gösteri

İsrail'de İran lehine gösteri
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1753 Beğen : 0

İsrail'de, İran ile savaşa karşı çıkan bir grup israilli, Tel Aviv'de gösteri düzenledi. Göstericiler, İran'ı bombalama söyleminden vazgeçilmesini ve müzakere edilmesini istedi.

Her şey İsrailli bir çiftin, internetteki bir sosyal paylaşım sitesinde "İran'ı seviyoruz" kampanyası başlatmasıyla ortaya çıktı. 2 posterle başlayan kampanyaya, binden fazla İsrailli ve İranlı katıldı.

Barış yanlısı İsrailliler, sosyal paylaşım sitesine, İranlılardan hiç zarar görmediklerini, onlardan korkmadıklarını, nefret etmediklerini, aksine sevdiklerini belirttiler.

İsrailliler, İranlılara hitaben, "Size zarar vermek istemiyoruz. buluşmak, kahve içmek, spordan konuşmak istiyoruz" yazdılar.

Ardından hazırladıkları posterlerle sokaklara dökülen barış yanlısı İsrailliler, hükümetten İran'la ilgili politikasını değiştirmesi talebinde bulundular.

'KOMANDOLAR KUZEY IRAK'TAN İRAN'A GİRDİ'

Öte yandan, İsrail'in nükleer bomba yapımına ilişkin istihbarat elde etmek için İran'da gizli operasyonlar düzenlediği ileri sürüldü.

İngiliz Sunday Times gazetesi, bu iddiasını batılı istihbarat kaynaklarına dayandırdı. Gazeteye göre, İsrail, İran'ın nükleer bomba yapımıyla ilgili istihbarat elde etmek için kuzey Irak'ta bir üs kullanıyor.

İsrailli komandoların, Kuzey Irak'tan geçerek İran'a girdikleri ve gizli operasyonlar gerçekleştirdikleri belirtiliyor. İsrailli komandoların, kanıt elde etmek için radyoaktiviteyi ölçmek amacıyla hassas bir teçhizat kullandıkları da kaydediliyor.

Sunday Times, operasyonları gerçekleştiren İsrailli komandoların, İran askeri kılığına girdiklerini ve İran askeri araçlarını kullandıklarını aktardı.

Haberde, İsrail'in birkaç yıldır bölgede istihbarat operasyonları sürdürdüğü de hatırlatılıyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler