Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem İsrail Şam'ı vurdu

İsrail Şam'ı vurdu

İsrail Şam'ı vurdu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1868 Beğen : 0

Suriye yönetimi, gece düzenlenen saldırıda Camriye'deki askeri araştırma merkezinin hedef alındığını duyurdu. Bu merkez, İsrail'in ocak ayında da yine Suriye'ye düzenlediği saldırıda hedef alınmıştı.

Can kaybına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı ancak Arap medyasında, bölgede meydana gelen 3 şiddetli patlama sonrası ölü ve yaralılar olduğu iddia ediliyor.

Suriyeli muhalifler, İsrail'in füze saldırısında seçkin cumhuriyet muhafızlarına bağlı iki taburun da vurulduğunu öne sürüyor. İsrail'den ise herhangi bir açıklama gelmedi.

Batılı istihbarat kaynaklarına göre, İsrail, Hizbullah'a gönderilen İran füzelerini vurdu. Cuma günü de İsrail uçakları Suriye topraklarına hava saldırısı düzenlemiş, İsrailli yetkililer Hizbullah'a gönderilmek istenen gelişmiş füze sistemlerinin hedef alındığını açıklamıştı.

İran saldırıyı kınadı
İsrail'in, Suriye'ye yönelik düzenlediği ifade edilen saldırı, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in yakın müttefiki İran tarafından kınandı.

Fars haber ajansı saldırıya ilişkin haberinde, İran Dışişleri Bakanı Ahmed Vahidi'nin, saldırının, bölgedeki Siyonizm karşıtı hareketleri güçlendirdiğini söylediğini aktardı.

Haberde Vahidi'nin, "Siyonist rejimin insanlık dışı eylemleri ve maceracılığı, bölgedeki Siyonizm karşıtı dalgaları güçlendirecek ve bu sahte rejimin ömrünü kısaltacak" açıklamasına yer verildi.

'Tüm olasılıklara kapı araladı'
Suriye de İsrail tarafından düzenlendiği iddia edilen saldırıyı, BM ve BM Güvenlik Konseyi'ne gönderdiği mektuplarla kınadı.

Suriye Dışişleri Bakanlığının gönderdiği kınama mektuplarında, "İsrail'in düzenlediği bu alçakça saldırı, terörist gruplara doğrudan askeri destek verme amacını taşıyor" ifadesi yer aldı.

Mektuplarda, çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olan İsrail saldırısının aynı zamanda "geniş çaplı hasara yol açtığı" ifade edildi.

Enformasyon Bakanlığı da ''Tüm olasıklara kapı araladı'' açıklamasını yaptı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler