Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem İslamcı Cumhurbaşkanı istiyoruz

İslamcı Cumhurbaşkanı istiyoruz

İslamcı Cumhurbaşkanı istiyoruz
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1787 Beğen : 0

Mısır Halk Meclisi’nde sandalyelerin çoğunluğunu kazanan Müslüman Kardeşler hareketi Mısır cumhurbaşkanlığı için destekleyeceği adayı açıkladı.

Hareket tarafından yapılan açıklamada Mısır cumhurbaşkanlığı için İslamî geçmişi olan bir adayı destekeleceklerini ve bu kişinin herhangi bir cemaat ile bağlantısının olmaması gerektiği ifade edildi.

Es Siyase Gazetesi’nin haberine göre açıklama Müslüman Kardeşler Mürşidi Muhammed Bedii tarafından yapıldı. Bedii bugün yaptığı beyanatta, “İslami altyapısı olan; ancak her hangi bir cemaate bağlı olmayan bir cumhurbaşkanı adayını destekleyeceğiz” dedi.

Müslüman Kardeşlerin siyasî kanadı Hürriyet ve Adalet Partisi’nin gazetesine demeçte bulunan Bedii, destekleyecekleri cumhurbaşkanı adayının ise henüz belirlenmediğini dile getirdi.

Uzmanlar ise seçimlerde önemli etkiye sahip Müslüman Kardeşlerin tek bir adayı destekleme kararı aldığına dikkat çekiyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler