Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem islam İçin Öldürecektim !

islam İçin Öldürecektim !

islam İçin Öldürecektim !
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1990 Beğen : 0

22 yaşındaki Uluğbek Kodirov, geçen Temmuz ayında aynı eyalette bir otelde yakalanmıştı.

Amerikalı yetkililer, Uluğbek Kodirov'un ülkede yasadışı şekilde bulunduğunu, bir öğrenci vizesi aldığını ancak herhangi bir okula kayıt yaptırmadığını açıkladı.

Mahkeme evraklarına göre, Kodirov, 2011 yılının Temmuz ayında 'Emir' olarak tanımladığı bir kişiyle iletişime geçtiğini anlattı. Bu kişinin Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından 'terör örgütü' olarak kabul edilen Özbekistan İslamî Hareketi'nin bir üyesi olduğu tahmin ediliyor.

İfadede, Kodirov'un Emir'le ABD Başkanı'nı nasıl öldürebileceklerini tartıştığı ve bir keskin nişancı silahı kullanılmasının gündeme geldiği belirtiliyor.

Kodirov'un bu silahı kullanmayı bilmediği ve çok pahalı olacağı gerekçesiyle öneriyi reddettiği ve Başkan Barack Obama'yı daha yakın mesafeden öldürebileceğini söylediği de ifadesinde yer alıyor.

Başkan'ı öldürmeyi başardığı sürece kendisine ne olduğunu önemsemediğini söyleyen Kodirov öldürülmekten korkmadığını da belirtiyor.

Uluğbek Kadirov'un ifadesinde, Özbekçe konuşan bir başka kişiyle de buluştuğu ve zaman zaman bu kişiyle camiye gittiği söyleniyor.

Kadirov, kendisine ait bilgisayarda aşırı dinci internet sitelerini birlikte ziyaret edip bazı videoları da birlikte izledikleri bu kişiden 11 Temmuz 2011'de, 'Başkan'ı öldürmek için' kendisine bir silah satın almasını istiyor.

İfade tutanaklarına göre, "İslâm için yapmam gereken buydu" diyen Kodirov, güvenlik güçlerine muhbirlik yapan bir kişiden 13 Temmuz 2011 günü bir otomatik silah satın alıyor. Aynı kişi Kodirov'a, etkisiz hâle getirilmiş dört el bombası da sağlıyor.

Bu alışverişin ardından harekete geçen güvenlik güçleri Kodirov'u kaldığı otelde yakaladı.

Kodirov'un cezasının 17 Mayıs'ta açıklanması bekleniyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler