Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem İran'a göz diken pişman olur

İran'a göz diken pişman olur

İran'a göz diken pişman olur
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 2030 Beğen : 0

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ''Ordu Günü''nü kutlayarak başladığı konuşmasında, tüm engellemelere ve sınırlamalara rağmen silahlı kuvvetlerin gücünün zirvesinde olduğunu söyledi.
''Emperyalist, bencil ve kültürsüz güçlerin, dünyadaki özgürlük hareketlerini, adalet taleplerini ve halk hareketlerini bastırmaya çalıştığını'' anlatan Ahmedinejad, bu güçlerin İran ordusunun güçlenmesinden endişelendiğini bildirdi.
Ahmedinejad, İran halkı ve ülkesine göz dikenlerin silahlı kuvvetlerin pişman edici cevabıyla karşı karşıya kalacaklarını belirtti.
Basra Körfezi güvenliğinin ancak bölge ülkeleri ve halkları tarafından sağlanabileceğini belirten Ahmedinejad, yabancı güçlerin bölgedeki varlıklarının istikrarsızlığa neden olduğunu söyledi.

Törenden notlar
Tahran'daki ''Ordu Günü'' törenleri, Kur'an-ı Kerim ve milli marşın okunmasıyla başladı.
Kara, hava, deniz ve özel kuvvetlere ait birlikler resmi geçit törenine katıldı.
Silahlı Kuvvetler'in envanterinde bulunan tanklar, toplar, füzeler, uçaksavarlar, elektronik harp sistemleri, füze savunma sistemleri ve diğer araç-gereçler de sergilendi.
Savaş uçakları ve helikopterler tören alanı üzerinde gösteri uçuşu yaptı.
Paraşüt atlayışının da gerçekleştirildiği törenleri yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubu takip etti.Törene Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi, Silahlı Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Ataullah Salihi, Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Gönüllü Güvenlik Güçleri (Besic) Komutanı Tuğgeneral Muhammed Rıza Negdi, kuvvet komutanları ile Tahran'daki bazı ülkelerin askeri ataşeleri katıldı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler